⚠️ Чорнобиль — британські дрони склали карту радіаційного забруднення

Čytaty latynkoju
⚠️ Чорнобиль — британські дрони склали карту радіаційного забруднення

Чорнобиль та Чорнобильська зона стала одним із перших проектів дослідження. Дрони, обладнані спеціальними датчиками, дали осучаснену інформацію про місця з найбільшим забрудненням.

Рудий ліс розташований лише за 500 метрів від ЧАЕС. Ця зона серйозно постраждала від вибуху та пожежі в реакторі №4 – катастрофа знищила багато дерев, деякі з яких через радіацію стали помаранчевими.

Чорнобиль

Певні райони досі залишаються абсолютно недоступними людині.

Спочатку для створення загальної мапи радіоактивного забруднення використали безпілотники з фіксованим крилом, які пролетіли над верхівками дерев на швидкості 65 км/год відповідно до координатної сітки.

Після цього в місцях, які зацікавили науковців, застосували вертолітні безпілотники. За допомогою датчиків, ці дрони можуть отримувати високоточну інформацію у 3D.

Чорнобиль

Дослідження, яке провели у квітні, у загальних рисах підтвердило чинне розуміння поширення радіації в лісі Чорнобиля, але набагато детальніше, ніж було відомо раніше.

Дрони також виявили кілька несподіваних «гарячих точок» – місць з високою концентрацією радіоактивних речовин.

Чорнобиль

Читайте також: 📺 Серіал «Чорнобиль» від HBO показують в Україні. Де дивитися

Команда NCNR планує повернутися в Україну найближчими місяцями для обстеження додаткових територій у Зоні відчуження площею 2600 км². Це може мати велике значення, оскільки близько 63 тис. туристів відвідали зону минулого року.

Нові дослідження дозволять встановити безпечні зони для туризму та промисловості – адже в Чорнобилі зараз будують сонячні електростанції.

Нагадаємо, природу Чорнобиля показалиПрироду України показали у документальному проекті «Наша планета» від Netflix у серіалі «Наша планета» від Netflix.