Як Google Home Mini може змінити вашу роботу, дозвілля та сон на краще

Čytaty latynkoju
Як Google Home Mini може змінити вашу роботу, дозвілля та сон на краще

Компанія Google наприкінці 2017-го випустила нове покоління своїх смарт-колонок для широкої аудиторії. Вони стали компактнішими, зручнішими — але що вони насправді вміють і чи корисні за межами Сполучених Штатів? На часі дізнатися про основні можливості та нюанси використання Google Home Mini — саме таку назву має наймолодша модель у лінійці пристроїв. Чи варто купувати її українським користувачам? На часі з’ясувати.

Головне, що варто знати про Google Home Mini

Google включився у гру із пристроями на голосовому керуванні наприкінці 2016-го. Саме тоді користувачі вперше побачили смарт-колонку Google Home. Великий вертикальний ґаджет, здатний «спілкуватися» голосом на основі штучного інтелекту, став відповіддю «корпорації добра» на Amazon Echo — колонку іншої американської корпорації, Amazon, котра першою представила подібний клас пристроїв.

Наприкінці 2017-го Google презентувала свою нову розробку — Google Home Mini. Менша за розмірами колонка — теж відповідь на виклик від AmazonЯк працює перший офлайн-магазин Amazon без продавців та кас. У компанії Джеффа Безоса вже є портативна Amazon Echo Dot. А від грудня 2017-го продаж малої смарт-колонки Google відкрився за межі Сполучених Штатів.

Можливості

Найпоширеніші завдання, які можна вирішувати за допомогою Google Home Mini:

 • запитати курс валют, прогноз погоди, перевірити свій Google Calendar, дізнатися свіжі новини;
 • відшукати улюбленого виконавця та послухати його альбом — або попросити увімкнути добірку пісень для певного настрою;
 • транслювати медіаконтент на різні пристрої;
 • слухати різні передачі, подкасти та користуватися голосовим пошуком.

Що всередині та ззовні

Корпус складається із міцного пластику з помаранчевим прорезиненим дном. Верхня частина динаміку затягнута цупкою штучною тканиною. Загалом конструкція доволі стійка до ударів та падінь. Перевірити на вандалостійкість нам випало практично одразу: придбаний нами зразок при підготовці цього матеріалу гепнувся об паркет із висоти блиьзко 1,5 м — але не зазнав жодних подряпин чи пошкоджень — і працював і далі цілком справно.

За зовнішнім виглядом Google Home Mini скидається на «розплющену» смарт-колонку Google Home. Він повністю круглий, близько 10 см в діаметрі та може мати покриття тьрох основних кольорів — світло-сірий, темно-сірий («вугільний») та червоний.

Цей ґаджет працює на основі виключно голосових команд. Вам достатньо попросити його «OK, Google» чи «Hey, Google» — і за допомогою мікрофонів, які постійно увімкнені та розташовані по колу, він почує ваше прохання та відреагує

Керувати колонкою можна не лише голосом. Під текстильною поверхнею сховано сенсори — можна регулювати гучність і навіть ставити на паузу чи запускати музику. Якщо ви взагалі захочете вимкнути мікрофони, збоку в нижній частині корпусу є аналоговий перемикач. Під тканиною заховано єдиний динамік та 4 різнокольорових світлодіода. Вони здатні змінювати кольори та миготіти, коли користувач взаємодіє зі смарт-колонкою. Також тут є низка мікрофонів, котрі сприймають команди від власника і розташовані у корпусі по колу.

Підключається все це шнуром із Micro-USB до звичайної мережі живлення. Голосові команди станом на травень 2018 року можна віддавати англійською, німецькою, французькою та японською мовами. Цими ж мовами смарт-колонка вам і буде відповідати.

Починаємо роботу

Найменша з колонок родини Google Home постачається у компактній коробці. Під кришкою на вас чекає власне сама колонка, адаптер живлення із діапазоном напруги 110-220 В та кабель живлення Micro-USB із незнімною вилкою на кінці. До речі, вилка тут із так званим «американським» роз’ємом. Тож вам доведеться подбати про перехідник або розетку відповідного типу.

01/ 03
Всередині — сама колонка та кабель і інструкції

Вбудованого акумулятора тут немає — варто лише відключити колонку від живлення, і вона автоматично перестає працювати. На нижній поверхні заокругленого корпусу, схожого на морський камінець, розташоване покриття із спеціальної гуми. Вона запобігає ковзанню вашої колонки навіть на скляних чи керамічних поверхнях.

Як Google Home Mini може змінити вашу роботу, дозвілля та сон на краще

Вміст коробки

AUX-входу чи виходу тут немає. В комплекті є лише колонка, кабель живлення, інструкції та власне саме пакування. Після під’єднання кабеля до Google Home Mini, а вилки — до джерела живлення, колонка активується. Про це вона сповіщує миготінням світлодіодів, звуковим попередженням та проханням інсталювати додаток Google Home. Процедура остаточного налаштування смарт-колонки відбувається саме за допомогою цього додатку. Є версії як для Android, так і для iOS.

Завдяки локалізації інтерфейсу саме у додатку (бо голосові команди все-таки доведеться озвучувати аглійською) налаштування триває не більше 5 хв — і от перед вами вже готова до роботи смарт-колонка.

Маленький помічник у щоденних справах

Повсякденні задачі — та голосове керування

Усе керування тут здійснюється за рахунок мобільного додатку або голосових команд. Мікрофони (а їх тут 2) працюють у режимі постійного «прослуховування». Відключити їх можна перемикачем на нижній частині колонки. Додаткову зручність у керуванні забезпечує функція Voice Match. З її допомогою Google Home може розрізняти голоси мешканців будинку, і кожен член сім’ї може користуватися своїми персоналізованими сервісами.

Навіть наявність акценту при віддаванні команд чи голосових запитах англійською не псує враження від роботи. Колонка реагує плавно і не плутає, що ви хочете у неї дізнатися. Особливо вражає непідготованого користувача здатність колонки перекладати фрази та невеликі речення з одних іноземних мов іншими мовами. Серед інших повсякденних завдань повністю реалізовано підтримку голосових команд для таких завдань:

 • поточна погода та прогноз на найближчий час;
 • перевірка щодо заторів на дорогах;
 • встановлення таймерів та будильників;
 • прослуховування останніх новин за списком джерел, заданих через мобільний додаток Google Home;
 • курси валют та інформаційна довідка із Wikipedia;
 • прослуховування музики  Google Play Music, Pandora та Spotify;
 • використання Google Home Mini в якості Bluetooth-колонки — щоби послухати контент з планшету або телефона;
 • робота з портативними плеєрами Google Chromecast Audio та Chromecast TV.

Як Google Home Mini може змінити вашу роботу, дозвілля та сон на краще

Сервіси, які підтримує Google Home Mini

У налаштуваннях колонки через мобільний додаток можна вказати вашу поточну домашню адресу та контакти. Частина функцій не буде доступною за межами США, Канади та низки європейських країн. Однак більшість завдань для повсякденного життя в екосистемі Google колонка виконує відмінно.

Як використання «білого шуму» може покращити ваш сон — і до чого тут ґаджет від Google

Звуки, що розслабляють та вводять у спокійний стан — важлива складова для боротьби зі стресом після насиченого дня. І в цьому Google Home також здатна вам допомогти. Достатньо сказати «Hey Google, help me relax» чи «OK Google, play ambient noise» — і колонка видобуває зі своєї бібліотеки звуків відповідні заспокійливі звуки або навіть просто відтворює «білий шум». Так можна не лише підготуватися до сну, але й перепочити під час обідньої перерви чи зосередитися на роботі за комп’ютером, сидячи у навушниках.

Повний список команд, які стосуються звуків, що розслабляють та заспокоюють, включають «Hey, Google, play…»:

 • Relaxing sounds (звуки, що розслабляють)
 • Nature sounds (звуки природи)
 • Water sounds (звук води)
 • Running water sounds (звук води, що біжить)
 • Outdoor sounds (звуки довкілля)
 • Fireplace sounds (звуки потріскування каміну)
 • Forest sounds (лісові звуки)
 • Country sounds (звуки сільської місцевості)
 • Ocean sounds (звучання океану)
 • Rain sounds (звук дощу)
 • River sounds (звуки річки)
 • Thunderstorm sounds (звук грози)
 • White noise (білий шум).

Інші можливості

Якщо музика. звуки та подкасти для вас не головне, можете також попросити Google Home Mini:

 • зателефонувати до найближчого магазину;
 • розповісти про розклад завдань на день;
 • запустити фільм на телевізорі чи комп’ютері, підключеному через Google Chromecast;
 • відрегулювати пристрої розумного будинку, підключені через екосистему Google.

Телефонувати настільки реалістично, як штучний інтелект Google DuplexВідео: Штучний інтелект Googlе навчився телефонувати в перукарні та магазини (нещодавно продемонстрований на конференції Google I/O), ця колонка поки що не вміє — але гадаємо, це лише питання часу. Серед обмежень щодо дзвінків — неможливість робити виклики на екстренні номери на кшталт 911 у США та Канаді.

Короткий путівник основними можливостями

Серед смарт-систем та сервісів, підтримка яких забезпечена завдяки голосовому керуванню, є:

 • розумний термостат для будинків та квартир Nest;
 • сімейство смарт-ламп та світильників Philips Hue;
 • розумні системи для будинку WeMo;
 • сервіс роботи із зображеннями та світлинами Google Photos;
 • онлайн-кінотеатр Netflix, відеохостинґ YouTube та потокові сервіси музики Google Music, TuneIn та Spotify (за умови підключення частини цих сервісів до сумісних смарт-приставок);
 • екосистема пристроїв Google Chromecast, які здатні передавати медіаконтент між телевізором, комп’ютером, планшетами та іншими пристроями на Android / Chrome OS.

Замість висновків

Google Home Mini — не ідеальне, проте найбільш збалансоване рішення для тих, хто хоче спробувати пристрої із голосовим керуванням для низки щоденних завдань і при цьому не переплачувати за бренд (як у випадку із Apple Home Pod) чи за розмір (що станеться при купівлі «старшої» версії колонки від Google).

Серед можливих недоліків:

 • Відсутність голосового керування українською мовою.
 • Відсутність AUX-виходу чи входу для підключення зовнішніх пристроїв.
 • Синхронізація по Bluetooth лише для смартфонів та планшетів із підтримкою Google Cast (або за допомогою додаткового пристрою Chromecast Audio).
 • Різкі високі частоти при відтворенні музики на великій гучності.
 • Потреба підвищувати голос при командах, якщо ви гучно відтворюєте музику чи подкасти.

До основних переваг належать:

 • Якісне розпізнавання англомовних команд та запитів навіть із відвертим українським акцентом.
 • Компактність та зовнішній вигляд, які пасуватимуть будь-якому інтер’єрові.
 • Підтримка лінійки пристроїв Google Chromecast.
 • Голосове керування екосистемою смарт-будинку.
 • Підтримка відтворення музики з мобільних додатків через сервіс Google Cast.
 • Демократична ціна (чи не найнижча для подібних пристроїв, якщо не розглядати китайські «аналоги» та клони).

Як Google Home Mini може змінити вашу роботу, дозвілля та сон на краще

Не хочете зволікати і вам кортить випробувати сімейство розумних колонок Google Home у дії? Тоді завітайте до найближчого з магазинів мережі «Цитрус» — або зробіть замовлення просто зараз на сайті.

Обрати Google Home Mini, яка підходить саме вам >>