Реклама

😣 Дослідження: молодь не відчуває, що може реалізувати свій талант в Україні

Čytaty latynkoju
unsplash.com
😣 Дослідження: молодь не відчуває, що може реалізувати свій талант в Україні
  1. Головна
  2. Суспільство
  3. 😣 Дослідження: молодь не відчуває, що може реалізувати свій талант в Україні
  • Сподобався пост? Став вподобайку!
  • 0

70% опитаних підлітків вважають, що за кордоном у них буде більше можливостей для розвитку та реалізації своїх здібностей. А понад 50% зовсім не відчувають себе талановитими. Про це свідчать результати соціологічного дослідження Kantar Україна, проведеного за ініціативи Фундації Дарини Жолдак.

Більшість молоді впевнена, що креативний клас в Україні представлений слабко, а талановиті творчі люди частіше за все виїжджають за межі країни. Однак кожен третій підліток хотів би обрати творчу професію, а 74% населення впевнені, що талант є у кожного, його тільки треба віднайти.

Серед головних перепон: фінансові труднощі, невпевненість у собі, небажання або невдалі спроби, а також нерозуміння, куди і як потрібно рухатися.

Хибні та абстрактні уявлення про креативні індустрії, а також брак інформації, підтримки, однодумців, нерозуміння шляху і рольових моделей призводять до того, що талановита людина зраджує своєму талантові. Обирає «нормальну» професію, яку насправді не любить. У кращому випадку вона прийде до свого покликання пізніше. В гіршому — страждатиме все життя. Ми готові стати своєрідним провідником не тільки для творчої молоді, а й для всіх, хто відчуває в собі силу таланту

Андрій Федорів, засновник фундації

Дослідження також показало, що понад 80% молодих людей відкриті до змін та готові розвивати свої здібності, але не розуміють, як це зробити, та позбавлені інструментарію. До того ж підліткам важливо відчувати схвалення від оточення. Однак сьогодні п’ята частина молоді ні від кого не чує про свій талант, а 67% хочуть, щоб у навчальному закладі розповідали, як розвивати свої творчі здібності.

Нещодавно Фундація змінила фокус діяльності та зосередилась на підтримці талантів України. Результати дослідження підтверджують своєчасність такого рішення. Ми отримали чіткі відповіді, підтвердили гіпотези, тож тепер глибше розуміємо контекст, проблематику та усвідомлюємо масштаби. Єдиного правильного алгоритму дій в креативних індустріях, на жаль, не існує, однак ми готові запропонувати конкретні інструменти і рішення, які допоможуть кожному знайти свій шлях у творчих професіях

Марія Артеменко, громадська діячка

Згідно з дослідженням, молодь частіше за дорослих розглядає можливість монетизації свого таланту та перетворення творчих захоплень на гідний заробіток. Але головними перевагами реалізації таланту, як для дорослого населення, так і для підлітків, є самоповага та щастя.

Детальніше ознайомитись з дослідженням можна за посиланням.

Будь ласка, візьміть участь у опитуванні. Це допоможе розвитку нашого проєкту:

Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Share
Написати коментар
loading...