Компанія Avon провела дослідження, у якому взяли участь більш ніж 1 000 жінок з усієї країни. Відтак, більшість жінок віком від 18 до 65 років працюють — це 69% українок. Переважно жінки працюють фахівницями без керівних посад, службовицями й керівницями середньої ланки.
Коли розпочинають працювати та що дає робота
Працювати українки розпочинають в середньому у 19 років. Основна причина виходу на роботу молодих українок — прагнення стати незалежними від батьків (43%), бажання спробувати заради інтересу (19%) та необхідність фінансово допомагати сім’ї та близьким (18%).
Українок, які задоволені своєю роботою, трохи понад половина — 54%. Вони зазначають, що робота дає їм відчуття фінансової незалежності (51%), колектив (33%), підвищує впевненість в собі (30%) і допомагає в самореалізації (27%). 46% жінок, які не задоволені роботою, крім основних причин називають ще й відсутність можливості планувати свій час (22%).
Побажання жінок у роботі
76% опитаних хотіли б працювати на себе. Половину жінок (51%) робота на себе приваблює можливістю бути начальницею самій собі, на власний розсуд планувати завантаження та ні від кого не залежати.
Поширеним серед українок є і пошук роботи з частковою зайнятістю, щоб мати додатковий дохід. 67% українок шукали таку роботу. Відповідними є і вимоги до роботи з частковою зайнятістю — на першому місці це висока оплата (55%), можливість працювати з дому (55%) та мати гнучкий графік (48%).
Які проблеми виникають
Також жінки часто зіштовхуються з гендерними стереотипами чи утисками — про це заявили 44% українок. Так, кожна четверта українка зіштовхнулася з тим, що чоловікам платять більше, ніж жінкам, 30% — заявили, що працівниць-мам сварять за лікарняний через хворобу дитини, а 28% стверджують, що на роботі жінці необхідно приділити більше зусиль, ніж чоловіку, щоб їй довірили важливу посаду чи що у чоловіка більше шансів отримати роботу (25%).
З усіма результатами Всеукраїнського дослідження жінок можна ознайомитися за посиланням.