⏰ Рада хоче скасувати сезонну зміну часу

Čytaty latynkoju
⏰ Рада хоче скасувати сезонну зміну часу

Літній та зимній час

Сьогодні, 3 березня, Рада ухвалила за основу законопроєкт №4201 «Про обчислення часу в Україні», згідно з яким пропонують зробити єдиний час на всій території України. Ініціатором законопроєкту став перший заступник голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук, а документ підтримали 277 депутатів.

[scribd id=496805238 key=key-Ouxpi81yb3PGq6L8wysY mode=scroll]

У пояснювальній записці до законопроєкту зазначається, що такі зміни можуть позитивно вплинути на здоров’я громадян.

...На думку більшості науковців та лікарів, зазначений порядок обчислення часу в частині щорічного переведення стрілок годинника на одну годину вперед і назад, несе ряд негативних наслідків, викликає значне погіршення стану здоров’я громадян в період адаптації до «літнього» та «зимового» часу

Пояснювальна записка до законопроєкту

Також там підкреслюють, що після переведення годинникових стрілок у громадян погіршується самопочуття, знижується працездатність, спостерігається значне загострення хронічних хвороб.

Читайте також: 📱 В Україні розпочався запис на вакцинацію через застосунок «Дія»

Схожа ж практика й у Європі — 26 березня 2019 року Європейський парламент скасував сезонне переведення годинника з 2021 року. Щоправда, наразі точно невідомо, який саме час візьмуть за основу у разі прийняття законопроєкту — літній чи зимовий.

Наразі Рада має підтримати законопроєкт у другому читанні й після чого його має підписати президент — лише після цього документ стане чинним.