Охорона здоров’я в Україні та світі
Згідно з дослідженням Американської торговельної палати в Україні та Асоціації виробників інноваційних ліків, держава фінансує лише 12% загальних витрат на лікарські засоби. Це найнижчий показник серед деяких країн у Східній Європі, де він у середньому складає близько 70%.
Також Україна має найнижчу частку витрат на державні закупівлі інноваційних ліків — таким є, наприклад, вакцина проти COVID-19. Відтак держава витрачає лишень 17% з бюджету, виділеного на закупівлю лікарських засобів. А ось 35% з цих же коштів витрачають на некатегоризовані лікарські засоби — БАДи, вітаміни, традиційні та рослинні препарати.
Крім того, що в Україні обсяг видатків Державного бюджету, які виділено на закупівлю ліків значно менший у порівнянні з сусідніми країнами, виділені кошти використовуються неефективно, що негативно впливає на загальний рівень системи охорони здоров’я в Україні
Андрій Ковальов, Керівник консалтингових проєктів Київської школи економіки
Інша статистика
За даними Світового банку, середня тривалість життя українських чоловіків складає 67 років, тоді як в Польщі – 74 роки. А рівень смертності дітей до 1 року в Україні найвищий серед країн Східної Європи – 7,5 на 1 000 новонароджених.
Дослідження також виявило, що в порівнянні з Чехією, Угорщиною, Латвією, Польщею та Словаччиною, в Україні витрати на охорону здоров’я найменші. Цей показник складає до 3,6% ВВП, в той час, як у Латвії — від 5,9%, а в Чехії — 7,5%.
А відповідно до даних за 2019 рік, в Україні державні витрати на лікарські засоби на одну людину склали 9 євро, в той час, як у Польщі — 115 євро, а в Словаччині — 243 євро.
Детально ознайомитись з дослідженням можна за посиланням.