🌱 У 2025 році в Європі буде новий екостандарт для автівок — викиди СО2 менше на 90%

Čytaty latynkoju
🌱 У 2025 році в Європі буде новий екостандарт для автівок — викиди СО2 менше на 90%

Екостандарт Euro 7

Екостандарт — це норма, що регулює допустиму кількість шкідливих речовин у викидах автівок. З кожним роком цей стандарт стає жорсткішим, аби відповідати до стану екології сьогодення.

Наразі у Євросоюзі вже почали розробляти новий екологічний стандарт для автомобілів та іншого транспорту — Euro 7. Згідно з новими нормами класу «А» очікується, що рівень викидів СО2 буде нижче на 66% в порівнянні з Euro 6D, викидів азоту — у два рази менше, а викидів твердих частинок — в шість разів менше.

А норми класу «В» передбачають, що рівень викидів СО2 буде нижче на 90% в порівнянні з Euro 6D, викиди азоту — в шість разів менше, а викиди твердих частинок — в 10 разів менше.

Читайте також: 🔋 Green Deal у кожен дім: якою буде Україна у 2050 році

Стандарт Euro 7 класу «А» почне діяти в Євросоюзі у 2025 році, а Euro 7B з’явиться протягом декількох років після нових нормативів.

Однак, дуже багато автовиробників вважають, що Європа ще не готова для такого суттєвого переходу та жорстких умов. Ще немає достатньої кількості зарядних станцій для електрокарів, а якщо і є, то лише у великих містах.

Експерти побоюються, що це суттєво змінить ринок машин, що працюють на викопному паливі — він може бути на межі існування. Й водночас не буде розвиненої інфраструктури для електроавтівок.