🌍 Lonely Planet склали рейтинг місць, які варто відвідати після карантину — Йорданія, Еквадор та інші

Čytaty latynkoju
🌍 Lonely Planet склали рейтинг місць, які варто відвідати після карантину — Йорданія, Еквадор та інші

Рейтинг Lonely Planet

Туристичний путівник Lonely Planet склав рейтинг 10 найкращих місць, які можна відвідати після пандемії COVID-19. До переліку потрапили озера, острова, пустелі та багато інших місць по всьому світові.

Перше місце посіло «Забуте місто» Петра в Йорданії. Місто потрапило до переліку культурної спадщини ЮНЕСКО та вважається одним із семи нових «чудес світу». Петра розташовано на висоті понад 900 метрів над рівнем моря і 660 метрів над навколишньою місцевістю, долиною Арави, у вузькому каньйоні Сік.

Петра знаходилась на перехресті двох найважливіших торгових шляхів: один сполучав Червоне море з Дамаском, інший — Перську затоку з Газою біля узбережжя Середземного моря.

Читайте також: 🏄🏼‍♂️ Онлайн туризм удома: 15 найкращих місць для мандрів онлайн під час карантину

Галапагоські острови

На другому місці рейтингу можна побачити Галапагоські острови. Галапагоські острови — це архіпелаг у Тихому океані, розташований за 965 кілометрів на захід від узбережжя Еквадору.

Архіпелаг відомий своїми флорою і фауною. Унікальна природа островів привертає багато туристів, що робить туризм основною галуззю економіки. Крім того, острови відомі тим, що саме тут Чарльз Дарвін проводив свої дослідження, які, зокрема, наштовхнули його на створення еволюційної теорії походження видів.

Парк Улуру-Ката Тьюта

А трете місце посів Національний парк Улуру-Ката Тьюта, що знаходиться в Австралії. З 1987 року він знаходиться в списку Світової спадщини ЮНЕСКО.

Парк займає площу в 1 326 км². Територію парку населяють аборигени анангу, багато з яких в наш час працюють провідниками і екскурсоводами туристичних груп. Поведінка туристів на території національного парку строго регламентована. За порушення передбачені дуже великі грошові штрафи.

Також до рейтингу потрапили такі місця:

  • Дельта Окаванґо
  • Єллоустонський національний парк
  • Бледське озеро у Словенії
  • Водоспад Ігуасу на кордоні Бразилії та Аргентини
  • Храми Ангкора
  • Солончак Салар-де-Уюні
  • Кільце Аннапурни у Непалі

Детально ознайомитись з рейтингом Lonely Planet можна за посиланням.