Лише на мить уявіть, що вас чує вся країна. Що ви скажете?
Так, вас дійсно може почути вся Україна. Кожен може почути ваші слова — ваші друзі, сусіди, водій автобусу, касирка у магазині, хлопець, що грає у підземці на скрипці, стартаперка, шкільний вчитель, далекобійник, інфлюенсерка, лікар, менеджерка, охоронець, улюблена музикантка та всі інші, хто кожен день живе поряд з вами. Що прийде вам у голову — побажання, прокльони чи може анекдот? Ви одразу знаєте, що б ви хотіли сказати, чи вам був би потрібен час на роздуми?
Що ви скажете, якщо вас почує вся країна — таке питання поставили героям нашого фотопроєкту, присвяченому Дню Незалежності. Кожну людину тут ви можете побачити у будь-який день поряд із собою. Кожна з них мешкає в Україні та має що сказати. Кожна, як і ви, унікальна особистість зі своєю думкою. Всіх об’єднує лише одна річ — їм є що сказати.
Моє єдине побажання — щоб на двадцять дев’ятому році незалежності ми все ж навчилися жити не в постійній інформаційній «зраді», яка добре «продається», а хоча б іноді знаходили в собі сили закривати браузер, вимикати телевізор, і згадувати ті події/речі, які відбулися в Україні за рік. Що не все так погано, і є потенціал для розвитку як у країни, так і у всіх нас.
![](https://static.nachasi.com/wp-content/uploads/2020/08/Grehov-2.jpg)
Не бійся змінити те, що ти хочеш змінити. Чи це робота, чи твоє оточення, чи ти сам.
![](https://static.nachasi.com/wp-content/uploads/2020/08/Natalya-Porhun.jpg)
Миру, любові й злагоди кожній родині, адже з неї починається країна! Україно, нехай на твоїй землі панує гармонія, а в душі українського народу не згасає оптимізм. Будьмо гідними та щасливими українцями; які не нарікають, а працюють, які не тікають, а пускають міцне і здорове коріння тут, на своїй мальовничій і рідній землі.
![](https://static.nachasi.com/wp-content/uploads/2020/08/Ruslana-Tulupova.jpg)
Бажаю всім спокою та миру. Миру в країні та в вашому домі.
![](https://static.nachasi.com/wp-content/uploads/2020/08/Mykola-Rozin.jpg)
Довголіття. Бережіть себе і своїх близьких. І не забувайте бути добрими.
![](https://static.nachasi.com/wp-content/uploads/2020/08/photo_2020-08-19-16.38.01.jpg)
Мне вельмi прыемна адчуваць сябе дома i калi я ў Кiеве, i калi ў Менску. Я ўпэўненна кажу, што ў мяне два дома. I я хачу, каб кожны з вас адчуваў сябе добра i бяспечна ў кожнай часцiне свету. Няхай заўсёды будзе мiр i спакой.
![](https://static.nachasi.com/wp-content/uploads/2020/08/000982950006-1.jpg)
Так, ну, я Дарина. Займаюсь концепт артом для геймдеву. Хочу побажати художникам і взагалі кріейторам залишити всі сумніви і зав’язати з самоколупанням. Це тільки заважає вам та іншим людям бачити ваш талант.
![](https://static.nachasi.com/wp-content/uploads/2020/08/Darina-Tolmachova.jpg)
Незалежність — це право проговорювати імена. Називати війну війною, РФ — вбивцею і ґвалтівником, Крим і Донбас — українськими. Я можу сказати тисячу і одну прекрасних абстрактних речей — але першими завжди оберу ці.
![](https://static.nachasi.com/wp-content/uploads/2020/08/Nadya-Glushkova.jpg)
Нема правильних, нема безгрішних, нема кращих. Є Ми. Усі Ми — в одному човні, і найголовніше, що Нам потрібно робити — вчитися слухати одне одного, розуміти і підтримувати. Розуму Нам.
![](https://static.nachasi.com/wp-content/uploads/2020/08/Andriy-Kuzmin.jpg)
Вирізнятися в натовпі зараз абсолютно не складно: яскравий одяг, пофарбоване волосся, татуювання, пірсинг. Набагато важче, коли тебе «не таким як всі» не сприймають в суспільстві, не сприймають друзі, батьки. Багато з нас вже навчилися не боятися самовиражатися та створювати свою унікальність, давайте тепер навчимося приймати неповторність одне одного.
![](https://static.nachasi.com/wp-content/uploads/2020/08/Dasha-Karapuz.jpeg)
Наша країна, наш народ вже вкотре святкує річницю, відколи здійснилася споконвічна мрія українців — бути господарями на своїй прекрасній землі. З нагоди річниці нашої Батьківщини бажаю вам міцного здоров’я, великого родинного щастя, взаєморозуміння, злагоди та мирного неба.
![](https://static.nachasi.com/wp-content/uploads/2020/08/Vika-Voloshyna.jpg)
Чим важчі часи, тим сильніше ми повинні любити одне одного. Згадуйте про це кожного разу, коли життя змусить вас в цьому сумніватися.
![](https://static.nachasi.com/wp-content/uploads/2020/08/Seva-Bobrovskyy-1.jpg)
Що б я хотіла побажати кожному з нас? Почати нарешті себе любити та перестати обдурювати навіть у дрібницях. Зрозумійте, що жити — круто, поважати кожного — важливо, допомогати — не складно, помилятися — не боляче, проявляти свої емоції — не соромно, мислити шаблонами — не треба, заздрити комусь — це дрісня, пліткувати — дурно, розвиватися — потрібно, волати з мемів — класно, смітити на вулиці — для лохів, берегти природу — необхідно, любити себе — обов‘язково! Кохайте, слухайте, розмовляйте!
![](https://static.nachasi.com/wp-content/uploads/2020/08/Ay-she-Salimgaryeyeva-1.jpg)
Мені 32, мене звати Ярослав, і я працюю на найкращій у світі роботі — рятувальником на горі Піп Іван. Це моя стихія, я завжди мріяв знайти таку роботу, щоб від неї отримувати задоволення. А ще, я почав займатися гірським бігом. Мрійте та йдіть до своєї мети ?
![](https://static.nachasi.com/wp-content/uploads/2020/08/YAroslav-Koval-1.jpg)
Хочеться, щоб кожен з нас розумів, наскільки важливо вірити і дбати про нашу країну. Адже без нас їй дуже важко щось зробити самотужки. Тому, давайте робити це разом ??
![](https://static.nachasi.com/wp-content/uploads/2020/08/Romana-Boy-chuk.jpg)
Ваші життя не визначені наперед. Те, ким ви є зараз, це не випадковий збіг обставин чи розташування зірок на небі. Це ваш прогрес, ваш труд, ваша енергія, ваш вогонь. Не забивайте свою пам`ять образами, бо там може просто не залишитися місця для чудових моментів. Дозвольте дихати собі на повні груди і не заганяйте себе в рамки, бо силу має той, хто в неї вірить. Та прагніть бути щасливим у цьому житті.
![](https://static.nachasi.com/wp-content/uploads/2020/08/000982950001.jpg)
Ідуть дощі. Холодні осінні тумани клубочать угорі і спускають на землю мокрі коси.
![](https://static.nachasi.com/wp-content/uploads/2020/08/Maksym-Gerasimovych.jpg)
Не існує ідеальної країни, але кожен може створити її власноруч для себе, якщо братиме відповідальність за свої вчинки! Зростай разом з Україною, як діти поряд з батьками; надихайся нею, як інфлюєнсерами в Інстаграмі; змінюй її, як трендсеттер; люби, як близьку людину; піклуйся про неї, як про домашнього улюбленця. Пам’ятай, що ти — частина України, а вона — частина тебе.
![](https://static.nachasi.com/wp-content/uploads/2020/08/Vlada.jpg)
23 роки намагаюся реалізувати себе в суспільстві паралельно лізучи до кількох різних галузей. Найчастіше виходить так що не долажу ні до одної. Бажаю всім знайти свою ціль і прямувати до неї, не відволікаючись на інше.
![](https://static.nachasi.com/wp-content/uploads/2020/08/Gosha.jpg)
Якщо тобі морально погано і здається, що краще не буде, — буде. Час йде, все навколо змінюється, ти змінюєшся, твій світогляд. Ти набагато сильніше, ніж думаєш.
![](https://static.nachasi.com/wp-content/uploads/2020/08/Mariya-SHameka.jpg)
Лишитись чи емігрувати, поїхати дорогою в заторі чи тротуаром поміж пішоходів, вчитись самому чи з хабарами, працювати відкрито чи ховаючись від податків — безліч сумнівів і щоденних обирань — це і є ми. Живі люди, у пошуку і виживанні, не ідеальні, але ми. І коли ми перестанемо жити одним днем і почнемо думати хоча б на один світлофор вперед — вибір потребуватиме менше часу, а гідність стане реальною.
![](https://static.nachasi.com/wp-content/uploads/2020/08/Tanya-Zubko.jpg)
А що б ви сказали, якби вас чула вся Україна?
***
Автор — Станіслав «Бджинг» Троянов, Instagram: @bdzhiiing
Фото зроблені на Canon EOS 300. Плівка — Kodak Color+ 200/Kodak Gold 200.