🌱 Рада ухвалила законопроект про зняття мораторію на продаж землі у першому читанні

Čytaty latynkoju
🌱 Рада ухвалила законопроект про зняття мораторію на продаж землі у першому читанні

Верховна Рада України ухвалила за основу законопроект 2178-10, який скасовує заборону на продаж землі з 1 жовтня 2020 року. За проголосували 240 депутатів.

Законопроєкт був зареєстрований групою депутатів з фракції «Слуга Народу», серед яких глава профільного комітету Микола Сольський.

продаж землі

Продаж землі

Купувати землі зможуть громадяни та юридичні особи України, територіальні громади та держава.

Чи зможуть купувати іноземці

До 1 січня 2024 року впроваджується заборона на продаж землі юрособам, бенефіціарами яких є іноземці, іноземні держави або особи без громадянства.

Ці пункти не поширюються на агрокомпанії, у яких оформлено право оренди до відкриття ринку землі та які зареєстровані понад три роки.

продаж землі

Яка вартість

За розрахунками уряду, один гектар української землі після відкриття ринку буде коштувати $2200. Якщо землю можна буде купувати тільки українцям, то ціна гектара досягне максимум $1500. Про це розповів в інтерв’ю Радіо НВ заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Тарас Висоцький.

Які існують винятки

Іноземці та особи без громадянства зможуть отримати право власності на землі у порядку спадкування за законом. Проте вони зобов’язані відчужити землі протягом одного року з дня набуття права власності.

Сукупна площа земельних ділянок у власності громадянина, юридичної особи, з урахуванням пов’язаних осіб або юридичних осіб, що мають спільного кінцевого бенефіціарного власника не повинна перевищувати 35% земель у межах однієї об’єднаної територіальної громади.

Читайте також про те, що Рада ухвалила? Законопроект 2240: Рада ухвалила легалізацію видобутку бурштину у першому читанні легалізацію видобутку бурштину у першому читанні.