🍿 Фільм «Земля блакитна, ніби апельсин» виходить у широкий прокат

Čytaty latynkoju
🍿 Фільм «Земля блакитна, ніби апельсин» виходить у широкий прокат

«Земля блакитна, ніби апельсин» у кіно

«Земля блакитна, ніби апельсин» – повнометражний дебют режисерки та письменниці Ірини Цілик. Фільм розповідає про сім’ю, яка живе в «червоній зоні» Донбасу, де воєнні дії тривають вже довгий час.

Долаючи щоденні травми існування в прифронтовій зоні, 36-річна Ганна сама виховує чотирьох дітей. Але, попри всі труднощі, ця родина є дуже дружною і життєрадісною. Мама й діти мають багато захоплень, грають на різних музичних інструментах і навіть знімають самотужки фільми про своє життя під час війни.

Думка про те, що нарешті всі зможуть побачити наш фільм на великих екранах, дуже надихає мене. Колись, ще в інституті, ми вчили, що таке «видовищна ситуація»: це сукупність різних факторів, від м’якості крісел до якості зображення, звуку тощо, які впливають на сприйняття кіно. Тож я бажаю глядачам, аби видовищна ситуація була сприятливою, і ніщо не завадило вам пірнути у світ наших героїв, які попри всі труднощі, не втрачають любові до життя. До зустрічі на великих екранах України!

Ірина Цілик, Режисерка
Читайте також: 😱 Дослідження: спойлери позитивно впливають на прибуток фільмів

Детальніше про фільм та нагороди

Світова прем’єра фільму відбулася у конкурсній секції World Documentary Competition кінофестивалю «Санденс», де стрічка отримала премію за найкращу режисуру документального фільму. Українське кіно було вперше представлено у конкурсній програмі цього фестивалю незалежного кіно.

Європейська прем’єра пройшла на 70-у Берлінському кінофестивалі в рамках програми Generation 14Plus, а українська — на Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини Docudays UA, де «Земля блакитна, ніби апельсин» стала найкращим фільмом Національного та Міжнародного конкурсу. Та багато інших нагород.

Де та коли переглянути фільм в Україні

У широкий український прокат «Земля блакитна, ніби апельсин» вийде 26 листопада. Напередодні, 25 листопада, у столичному кінотеатрі «Київська Русь» відбудеться урочистий прем’єрний показ за участі творчої групи та героїв фільму.

Також у київських кінотеатрах відбудеться серія спеціальних показів за участі членів знімальної групи фільму: 26 листопада у кінотеатрі «Жовтень»; 27 листопада у кінотеатрі «Планета Кіно» РЦ Блокбастер, а також у кінотеатрах «Сінема Сіті» та «KINO42». Детальна інформація про покази — на сайтах кінотеатрів.