🎧 Spotify дозволив артистам промотувати свої пісні у рекомендаціях

Čytaty latynkoju
🎧 Spotify дозволив артистам промотувати свої пісні у рекомендаціях

Промоція музики в Spotify 

Стрімінговий сервіс Spotify тестує нову функцію, яка дозволяє музикантам і лейблам впливати на алгоритми платформи. В рамках експерименту артисти зможуть вказувати, якій саме музичній аудиторії вони надають перевагу. Потім система врахує усі побажання та додасть виконавців до переліку рекомендованих артистів.

Наразі це лише тестовий формат функції — вона доступна лише при формуванні плейлистів Radio та автоматичному програванні музики. Якщо цей інструмент дасть позитивні результати, то промоцію виконавців додадуть й до інших розділів, що персоналізують контент.

Читайте також: 🎸 Spotify Ukraine. Чому цей сервіс люблять по всьому світу і так довго чекали в Україні

На таку промоцію не потрібно виділяти спеціальний рекламний бюджет — Spotify встановлює авторський гонорар за просування.

Також компанія має право відмовити у рекомендаціях, якщо пісня не матиме попит серед слухачів.

Нововведення обумовлене через петицію Союзу музикантів і працівників індустрії (Union of Musicians and Allied Workers, UMAW), які домагались «більш справедливого» розподілу доходів від сервісу. Вони вимагали збільшити вартість роялті за прослуховування пісні з $0,0038 до цента. Також платформу звинувачують у занижені виплат та «експлуатації артистів».

На момент написання цієї замітки, петицію підписали більш ніж 16 тисяч виконавців.