🏅 Серіал «Чорнобиль» отримав 7 нагород премії BAFTA

Čytaty latynkoju
🏅 Серіал «Чорнобиль» отримав 7 нагород премії BAFTA

«Чорнобиль» та премія BAFTA

Драму від HBO номінували на 14 категорій, загалом серіал переміг у семи номінаціях та отримав нагороди за:

  • Роботу режисера
  • операторську роботу
  • музику
  • монтаж
  • костюми
  • роботу художника
  • звук

Очікувалось, що церемонія нагородження відбудеться ще навесні, однак через стан пандемії її перенесли та провели не в прямому ефірі, а записали заздалегідь.

Процес нагородження премією Британської академії кінематографічних і телевізійних мистецтв також поділили на дві частини — за кінофільми (взимку) та за досягнення в телебаченні (влітку).

Про серіал 

П’ятисерійний серіал «Чорнобиль» виробництва каналів HBO спільно зі Sky вийшов у травні минулого року. У ньому розповідали події, що розгорталися після аварії на Чорнобильській атомній електростанції у 1986 році, як проходила евакуація жителів Прип’яті та ліквідація наслідків аварії.

Головні ролі зіграли Джаред Гарріс («Корона», «Божевільні»), номінантка на «Оскар» Емілі Вотсон («Гіларі та Джекі», «Розсікаючи хвилі», «Еквілібріум») та Стеллан Скарсгард («Меланхолія», «Дівчина з татуюванням дракона»).

Автором сценарію виступив Крейг Мазін, а режисером — Юхан Ренк.

Читайте також: ☢️ Українська лікарка розповіла Vanity Fair, наскільки реалістичний серіал «Чорнобиль». Відео

Харріс зображує Валерія Легасова, провідного радянського фізика-ядерника. У складі команди реагування він одним з перших усвідомив масштаби безпрецедентної катастрофи, яка сталася на АЕС.

Скарсгард грає радянського віце-прем’єра Бориса Щербіну, якого Кремль призначає керівником урядової комісії з Чорнобиля в перші години після аварії.

Емілі Вотсон зображує Уляну Хомюк, радянського фізика-ядерника, яка вирішила розкрити таємницю того, що призвело до цієї катастрофи.

Також ми вже раніше писали☢️ «Чорнобиль» від HBO закінчився – що ще почитати та подивитися на цю тему, що ще почитати та подивитися на цю тему.