👨🏼‍💼В Україні відкриють доступ до даних про землю — ухвалили закон

Čytaty latynkoju
👨🏼‍💼В Україні відкриють доступ до даних про землю — ухвалили закон

Законопроєкт про створення інфраструктури геоданих

Сьогодні було ухвалено закон №2370 «Про національну інфраструктуру геопросторових даних», який розглядали в другому читанні.

Новий закон передбачає запуск повноцінної бази всіх геоданих України — земельні ділянки та нерухомість, а також населені пункти, ліси, надра, транспортні мережі та державний кордон.

Наразі не існує схожої бази даних, уся інформація зберігається окремо в регіональних відділах земельного кадастру.

Також існувала проблема з класифікацією та зберіганням даних інформації. Не було точних вимог до структури, складу та розподілу характеристик геоданих, що дуже часто призводило до невідповідностей в інформації.

До того ж не було відкритого доступу до даних, оскільки спочатку треба було подавати заявку на запит, щоб отримати певну інформацію.

Мета нового закону полягає в тому, щоб надати відкритий доступ до всієї інформації геоданих. Тобто Національний геопортал стане єдиним ресурсом, де можна буде отримати усю необхідну інформацію.

Чому цей закон на часі

Нещодавно ухвалили⚡️ Рада ухвалила закон №2178-10 про ринок землі: лише фізособи та без іноземців закон №2178-10 про ринок землі, що стало однією з найочікуваніших реформ з часів незалежності.

Розвиток інфраструктури геоданих потрібен для відкриття ринку землі, оскільки це зробить сам процес прозорим та позбавленим корупції.

Що саме передбачає земельна реформа, можна дізнатись за посиланням⚡️ Рада ухвалила закон №2178-10 про ринок землі: лише фізособи та без іноземців.

Також ми раніше писали⚡️ Верховна Рада ухвалила в першому читанні необхідний документ для траншу МВФ — банківський законопроєкт, як Верховна Рада прийняла необхідний документ для траншу МВФ — банківський законопроєкт.