Реклама

🥖 Коли дійсно немає, що робити на карантині — творець Xbox готує хліб, якому понад 4000 років

Čytaty latynkoju
🥖 Коли дійсно немає, що робити на карантині — творець Xbox готує хліб, якому понад 4000 років

Хліб від розробника Xbox

Шеймус Блеклі має досить незвичне хобі — він випікає хліб за допомогою стародавніх дріжджів. Нещодавно він повідомив у своєму Twitter, що у нього вийшло зробити хліб за давньоєгипетською рецептурою. Для цього йому лише знадобились дріжджі, котрим понад 4 тисячі років.

Матеріал для приготування він знайшов зі зразків дріжджів, котрі він отримав з поверхні стародавніх кухонних приладів — усі вони були зроблені з пористої глини, тому в них збереглись деякі оригінальні мікроорганізми.

Для цього він взяв справжній прилад для приготування хлібу за давньоєгипетським рецептом — беджу. Беджа використовувалась для випікання хлібу на відкритому повітрі, для цього на вулиці залишали спеціальні глиняні конуси та залишали їх у ямах, де вони прогрівались на сонці.

У цьому проєкті йому допомагали єгиптологиня Серена Лав та мікробіолог Річард Бауман. Загалом на те, щоб знайти дріжджі та зрозуміти сам принцип приготування довелось витратити майже рік.

Серена Лав зазначає, що це дуже важливе дослідження, оскільки воно дає можливість зрозуміти культуру приготування хлібу давнього Єгипту, що довгий час залишалось невідомим.

Якщо ви не дуже хочете робити хліб за давньоєгипетською рецептурою, то ми раніше писали? У що пограти в карантин: 5 відеоігор, які дадуть надію на краще під час пандемії, у що пограти в карантин: 5 відеоігор, які дадуть надію на краще під час пандемії.