☀️ Мінекоенерго хоче змінити «зелений» тариф: що пропонують

Čytaty latynkoju
☀️ Мінекоенерго хоче змінити «зелений» тариф: що пропонують

Міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища запропонує бізнесу добровільно зменшити зелений тариф та продовжити його дію на 5 років.

Про це повідомив заступник міністра енергетики Костянтин Чижик, передає LIGA.net.

Що відомо про «зелений» тариф

За його словами, за три квартали 2019 року в Україні було запущено більше потужностей відновлюваної енергетики, ніж за останні десять років. Це призвело до дефіциту гарантованого покупця — організації, що викуповує зелену електроенергію.

Після довгих консультацій міністерство розробило модель реструктуризації «зеленого» тарифу.

«Зелений» тариф — реструктуризація

  • знизити тариф для чинних СЕС (сонячних електростанцій) на 10%, а для ВЕС (вітрових електростанцій) — на 17%. Термін його дії буде продовжено на п’ять років.
  • для станцій, з якими укладанні попередні договори (pre-PPA) з ДП Гарантований покупець — зменшити на 15% для СЕС, на 10% для ВЕС з продовженням на п’ять років.

Також Мінекоенерго планує збільшити відповідальність зелених виробників за небаланси. Для тих, хто погодиться на реструктуризацію, фінансова відповідальність буде підвищуватися на 20% в рік, для тих, хто не погодиться, — на 35%, поки до 2023 року вона не досягне 100%.

За словами Чижика, всі об’єкти зеленої генерації повинні вирішити, чи підуть вони на добровільну реструктуризацію до липня 2020 року.

Водночас, у Мінекоенерго хочуть підняти тарифи для населення, які споживають понад 500 кВт на місяць та скасувати держкомпенсацію за втрати при транспортуванні електроенергії.

Читайте також про те, що Україна виграла? Україна виграла в суді проти Газпрому в суді проти Газпрому