👔 Бізнес витратив на соціальні проєкти 411 млн грн – дослідження українського ринку КСВ

Čytaty latynkoju
👔 Бізнес витратив на соціальні проєкти 411 млн грн – дослідження українського ринку КСВ

КСВ (корпоративна соціальна відповідальність) покликана покращувати соціальну екосистему навколо виробництв компанії. Якщо раніше її вважали благодійністю, то зараз це системне корпоративне волонтерство та відповідальне ставлення компанії до споживачів, працівників, партнерів та навколишнього середовища.

Що сталося

Платформа змістовних партнерств Pro Bono Club Ukraine презентувала перший в Україні каталог КСВ-ініціатив та огляд ринку.

За 2018-2019 роки 31 компанія витратила понад 411 млн грн на соціальні проєкти. Значний стрибок зростання громадської активності бізнесу спостерігався в 2015-2016 рр.

За минулий рік про проєкти з корпоративною соціальною відповідальністю дізналися 33 млн людей. При цьому половина компаній запустила свої програми за останні 4 роки. Ми віримо, що таке партнерство бізнесу та громадського сектору – ключ до вирішення безліч соціальних проблем. Тому цю взаємодію важливо не просто підтримувати, а й підсилювати

Анна Мазур, кураторка Pro Bono Club Ukraine

У дослідженні взяло участь 56 компаній: 33 міжнародні (з офісом в Україні) та 23 національні.

Чим займаються

Більшість компаній (89%) роблять освітні проєкти та працюють над поліпшенням умов праці та розвитком персоналу (71%). 62,5% займаються ініціативами в сфері екології. 91% співпрацюють з громадськими організаціями та благодійними фондами.

Серед реалізованих проєктів – Енергоефективні школи для дітей старшого шкільного віку від ДТЕК, платформа для молодих підприємців від Axon Partners та Recycling School від Pepsico.

Хто цим займається

У 86% компаній відсутній окремий відділ, який займався б соціальними акціями. Більш того, у 38% компаній людина, що займається КСВ працює у інших відділах. Це означає відсутність принаймні одного фултайм-співробітника на компанію. Але навіть за таких умов, 59% компаній не планують збільшувати кількість КСВ-фахівців в майбутньому.

До 62% функцій КСВ бере на себе PR-відділ, що може пояснюватися іміджевою цінністю соціальної відповідальності. За минулий фінансовий рік понад 20 тисяч співробітників (в середньому 140 на компанію) не з відділу КСВ були залучені до різного роду соціальних активностей.

Читайте також інтерв’ю з Анною Мазур про інтелектуальне волонтерство?«Інтелектуальне волонтерство. Як врятувати планету з робочого місця», – Анна Мазур, Pro Bono Club Ukraine та як врятувати планету з робочого місця.