Реклама

У Києві завершилася подача проектів на Громадський бюджет-4

Čytaty latynkoju
У Києві завершилася подача проектів на Громадський бюджет-4

Що таке Громадський бюджет

Містяни подають свої ідеї на розгляд громади — що варто реалізувати в місті коштом бюджету. Найкращі проекти, які перемогли у голосуванні, фінансує міська адміністрація з бюджету міста наступного року.

Сьогодні завершилася реєстрація проектів до Громадського бюджету 2020 року. 802 команди подали 2208 проектів на суму більше мільярда гривень, а конкретно – 1 072 578 039 .

Який напрям переважає

Найпопулярніші категорії – освіта (772 проекти) та громадянське суспільство (352 проекти).

Комунальне господарство, енергоощадження – 212, спорт – 203, публічний простір – 145, культура, туризм – 139, безпека – 89, охорона здоров’я – 71, соціальний захист – 66, екологія – 60, IT (інформаційні технології) – 36, дороги, транспорт – 31, інше – 28.

Серед районів, мешканці яких подали на розгляд проекти Громадського бюджету, лідирує Дарницький, а найменше – з Печерського району міста.

За словами першого заступника голови КМДА Миколи Поворозника, така активність киян була прогнозована.

«Для нас такий ажіотаж був очікуваним. Це лише підтверджує ефективність моделі бюджету участі, яка розвивається у Києві силами громадськості та міської влади, що її підтримує. Модифікована електронна система Громадського бюджету підтримує створення команд і об’єднання активістів навколо проектів».

Читайте також: Громадський бюджет-2019: який проект став найдорожчим

До кінця голосування ми очікуємо, що в команди проектів об’єднаються десятки тисяч досвідчених, небайдужих громадян, а за процесом слідкуватиме понад 1 мільйон киян», – зауважив він.

Що далі

До 24 квітня 2019 року відбуватиметься публічне обговорення, експертиза, доопрацювання проектів та оскарження експертних висновків, а з 15 травня до 6 червня кияни зможуть віддати свої голоси за проекти.

Обирайте на сайті ГБ проекти, які вас цікавлять і  долучайтесь до їх команд.

Також існує можливість записатися до Школи ГБ, яка вже допомогла 300+ активним киянам підготуватися до участі в ГБ.