Громадський бюджет-2019: який проект став найдорожчим

Čytaty latynkoju
Громадський бюджет-2019: який проект став найдорожчим

У рамках Громадського бюджету-2019 визначено рекордну кількість переможців – 341 проект. Про це першого жовтня повідомив заступник міського голови секретар Київради Володимир Прокопів. Найдорожчим проектом-переможцем є серія новорічних шоу-програм «Казковий світ дитячих мрій», вартістю три мільйони гривень.

Яких проектів було набільше 

У голосуванні ГБ-2019 взяли участь понад 154 тисячі киян. На 20 тисяч більше, ніж минулоріч. Цього року мінімальний кошторис ініціативи склав 50 тисяч гривень, а максимальний – три мільйони.

Як зазначив Прокопів, уже традиційно найбільше проектів перемагає у категорії освіти — маємо 40% ініціатив-лідерів. Друге місце, як і минулого року, за спортом – 16%. Безпека, дороги і транспорт, а також інформаційні технології є найменш привабливими категоріями — лише 1% переможців. Наступного року найбільше проектів реалізують в Дарницькому, Деснянському і Шевченківському районах – близько сотні. Найменше переможців (41) – у Святошинському. Найактивніше кияни голосували за загальноміські проекти.

Проекти з максимальним кошторисом

Найдорожчим проектом-переможцем є «Казковий світ дитячих мрій», вартістю три мільйони гривень. Ініціатива передбачає проведення у Святошинському районі безкоштовних новорічно-різдвяних казкових шоу-програм для дітей віком від трьох до дванадцяти років.

Ще один проект з майже максимальним кошторисом — 2,9 мільйони гривень — теж від Святошинського району – «Святошин Family Fest». Сімейний фестиваль буде безкоштовним для усіх відвідувачів, він розрахований на 5 000- 7 000 осіб.

Одним із найменш вартісних є проект «Каратєль» за 120 тисяч гривень. Він передбачає створення оновлень для мобільного додатку «КАРАТЄЛЬ», які дозволять спрямовувати скарги та пропозиції до комунальних підприємств Києва через смартфон.

Громадський бюджет 2019 по-новому

За словами голови постійної комісії Київради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку, Андрія Страннікова, голосування за ГБ-2019 проходило за новою формулою. Чим дорожчий проект – тим більше голосів для перемоги було потрібно. Відповідно, для дешевшої ініціативи їхня кількість мала бути меншою. Це дозволило невеликим проектам, таким як заміна вікон у школі, закупівля обладнання в освітні заклади, тощо, зайняти високі позиції та стати переможцем. Реалізація усіх ініціатив розпочнеться з нового року. На їхнє фінансування буде передбачено в бюджеті на 2019 рік 150 мільйонів гривень.

Нагадаємо, раніше ми писали10 столичних «зелених» проектів претендують на бюджетні кошти про десятку «зелених» проектів, які зможуть бути реалізовані за кошти міського бюджету.