У Києві створять мапу дружніх до велосипедистів закладів: що це означає для міста

Čytaty latynkoju
У Києві створять мапу дружніх до велосипедистів закладів: що це означає для міста

Що це за кампанія?

Кампанії Bike friendly вже давно діють у розвинутих країнах. Майже кожне велосипедне місто Європи та Америки має свій особливий логотип Bike Friendly, який вказує мешканцям та гостям міста, що цей заклад варто обрати, якщо ви рухаєтеся велосипедом.

Це приваблює туди нових клієнтів та в цілому представляє заклад як прогресивну і дружню локацію. Наприклад, за даними американського сайту Bikes Welcome, на вулицях, де присутня інфраструктура для велосипедів, спостерігається стале збільшення продажів у магазинах та кафе.

Що мені зробити, щоб мій заклад став Bike friendly?

Для початку, подбайте про зручності для велосипедистів:

  • зробіть велопарковку
  • тримайте там набір інструментів для швидкого полагодження велосипеда
  • тимчасову стоянку, прання та сушку одягу
  • розмістіть зручні матеріали – карти міста, контакти велосервісів тощо
  • проявіть ініціативу – будь-які додаткові зручності вітатимуться

Подати заявку на сертифікацію можуть кафе, музеї, галереї, магазини, торгові центри, готелі, бізнес-центри, окремі компанії.

Як саме отримати сертифікат?

  • подбати про зручності для велосипедистів;
  • повідомити про вашу велодружність координатору програми, заповнивши заявку на сайті програми;
  • узгодити з координатором час велоаудиту, надати фотографію вашої велопарковки та коротку інформацію про заклад, розклад роботи;
  • отримати сертифікат:

Чи потрібно це Києву?

Навесні минулого року на основних перехрестях Києва нарахували 3089 велосипедистів у будній день, що на 40% більше, ніж за рік до того. За планами столичної мерії, незабаром Київ планує побудувати сім магістральних веломаршрутів.

Це призведе до подальшого зростання кількості велосипедів у місті. Поки велосипедистам нелегко знайти заклади, де бодай встановлені велопарковки, тож система маркування таких закладів логотипами Bike Friendly Company допоможе цільовій аудиторії ваших закладів легше знайти вас.

Нагадаємо, раніше ми повідомлялиВ Україні вперше розробили велосипедні держстандарти, що в Україні вперше з’явилися велосипедні державні стандарти – вони допоможуть розвивати велоінфраструктуру в місті.