Твір в 2015 році поставив режисер Влад Троїцький на фестивалі ГогольFest. Музику написали композитори Роман Григорів та Ілля Разумейко. За цей час IYOV була показана глядачам Парижа, Роттердама, Копенгагена, Відня, Гданська, Скоп’є, Нью-Йорка.
Як оцінювали творіння українського митця
У журі конкурсу були представники 5 континентів: драматург Крістіан Лада (Брюссель), композитор і музикант Нео Муянга (Кейптаун), творчий продюсер Шошана Поланко (Мехіко), композитор, вокаліст Лю Сола (Пекін), генеральний менеджер концертів і лекцій музею мистецтва Метрополітен Лімор Томер (Нью-Йорк).
Обирали серед 436 творів з 55 країн. У ТОП-10 сучасних опер світу увійшли:
- IYOV (Україна);
- And / Or / Pro / methe (Іран);
- AquaSonic (Данія, Швеція);
- The Cave (Греція);
- Falling Awake (Данія);
- #FREEBRAHMS (Люксембург, Німеччина);
- The Howling Girls (Австралія);
- Jigokuhen (Китай);
- Mitra (Бельгія, Австрія);
- MUSRAROPERA (Італія, Бразилія, Німеччина).
«Творці опери IYOV — дуже чесно і музично глибоко переглядають класичну форму ораторії і реквієму. IYOV розвивається в дусі спільності і чистої віри в силу трансформації людського голосу», — заявив Крістіан Лада.
Усі події опери Троїцького розгортаються у череві рояля. Вокалісти кричать і співають у струни, слухаючи відлуння своїх голосів, грають на них паличками, як на цимбалах, і вибивають ритми на корпусі інструмента. Канонічні тексти, які століттями належали до суворої церковної традиції, тут прочитуються під вальс, тріпхоп та бітбокс, набуваючи нового значення в умовах сьогоднішніх українських подій.
Нагадаємо, що оперу-реквієм також мали змогу бачитиМіж морем та фронтом — ГогольFest у Маріуполі відвідувачі ГогольFestу цьогоріч у Маріуполі.