Тепер статтю 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення доповнили статтею 173-4 із визначенням поняття «булінґ».
Яка сума штрафу за булінґ тепер передбачена
Закон набере чинності з наступного дня після його опублікування. «Булінґ, тобто діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого», — йдеться в тексті закону.
Цькування неповнолітнього буде каратися штрафом від 50 (850 грн) до 100 (1,7 тис грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами від 20 до 40 годин.
Така ж поведінка вчинена групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення буде каратися штрафом від 1,7 тис до 3,4 тис грн або громадськими роботами від 40 до 60 годин. За булінґ, вчинений малолітніми або неповнолітніми особами віком від 14 до 16 років, будуть відповідати батьки булера. У тексті законопроекту запропонованому до другого читання, йдеться, що рідні кривдника повинні будуть сплатити штраф від 850 грн.
Відзначимо, що проблемами цькування тривалий час займаєтьсяВ пошуках alma mater — що відбувається у сфері української освіти низка громадських організацій. В Україні UNICEF працює над інформуванням батьків та дітей про булінґ та розробляють методики протидії йому. Благодійний фонд Kiddo та громадська організація «Студена» також працюють над протидією булінґу та розробляють засади недискримінаційного навчання.