Відповідні показники наведені у дослідженні «Поступ України у виконанні 20 очікуваних досягнень Східного партнерства до 2020 року». Його презентували експерти Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства 2 листопада у Києві.
Про що йдеться у дослідженні
Найактивніше Україна просувається у сферах боротьби з корупцією, реформи державного управління, безпеки, розвитку малого та середнього бізнесу. Також суттєвим є прогрес у впровадженні зони вільної торгівлі з ЄС, захисту довкілля, візової лібералізації тощо. Втім, Україна демонструє слабкий прогрес у 3 сферах — реформі судочинства, енергопостачанні та гармонізації цифрових ринків.
Експерти пояснюють, що станом на 1 вересня 2018 року у сфері судочинства Україна досягла значного прогресу у прийнятті необхідного законодавства. Однак процедури, проведені відповідно до цих законів, не принесли бажаного результату. Основна причина — суддями стали й залишаються чимало недоброчесних і залежних кандидатів.
У сфері енергопостачання експерти звертають особливу увагу на те, що ЄС має посилити політичні та економічні санкції проти РФ за порушення, включно з відмовою від імпорту енергоносіїв. Київ також має підписати з Північноатлантичним Альянсом угоду про спільний захист критичної інфраструктури (в т.ч. — на території країн Східного партнерства).
Додамо, що «20 очікуваних досягнень Східного партнерства до 2020 року» — це своєрідна євроінтеграційна дорожня карта, що визначає цілі та реформи, які мають провести Україна, Грузія, Молдова, Вірменія, Азербайджан та Білорусь до 2020 року.
Нагадаємо, що українські правники позитивно оцінилиУкраїнські правники позитивно оцінили судову реформу — дані Gfk судову реформу. Опитування охопило адвокатів та прокурорів, що є учасниками судових проваджень, але не є працівниками судової системи, а також представників установ судової експертизи, слідчих МВС та інших органів.