В Україні з’явиться Вищий суд з питань інтелектуальної власності

Čytaty latynkoju
В Україні з’явиться Вищий суд з питань інтелектуальної власності

Вищий суд з питань інтелектуальної власності, або, як його ще називають IP-суд (IP -англ. Intellectual property – інтелектуальна власність), повинен розглядати справи, керуючись новим Господарським процесуальним кодексом України.

Про відбір суддів

Нагадаємо, що 29 вересня 2017 року Указом Президента України утворено Вищий суд з питань інтелектуальної власності. А уже наступного дня, 30 вересня 2017 року, Вища кваліфікаційна комісія суддів України оголосила конкурс на 21 посаду суддів цього суду.

Сьогодні якраз проходить  кваліфікаційне оцінювання кандидатів, які беруть участь у конкурсі на посади судді. У конкурсі візьмуть участь 210 осіб, серед яких судді, патентні повірені та адвокати, допущені Комісією до стадії іспиту. Кандидати складатимуть анонімне письмове тестування та виконуватимуть практичне завдання. За дві з пуоловиною години потрібно відповісти на 120 тестових запитань. Практичне завдання виконуватимуть п’ять із половиною годин. Учаснику іспиту необхідно продовжити викладення тексту модельного судового рішення за результатами розгляду по суті матеріалів модельної справи. Кандидати, які успішно складуть іспит, продовжать участь у конкурсі та будуть допущені до наступного етапу – співбесіди з членами ВККСУ.

Які функції Вищого суду з питань інтелектуальної власності

Вищий суд з питань інтелектуальної власності розглядатиме такі справи:

  • спори щодо прав на винахід, корисну модель, промисловий зразок, торговельну марку/знак, комерційне найменування;
  • спори щодо реєстрації та обліку дії патентів і свідоцтв;
  • про визнання торговельної марки добре відомою;
  • спори щодо прав автора та суміжних прав;
  • спори щодо розпорядження майновими правами інтелектуальної власності;
  • щодо захисту від недобросовісної конкуренції та оскарження рішень АМКУ з цих питань.

Які зазначається в повідомленні, в Україні судами за рік розглядається понад 1500 справ про порушення прав на об’єкти інтелектуальної власності. Спеціалізовані суди з інтелектуальної власності працюють у понад 20 країнах світу. Найбільш відомі — у Німеччині, Великій Британії, Китаї, Японії, Швейцарії.

Нагадаємо, раніше ми писалиMicrosoft запускає blockchain та смарт-контракти для авторських прав про те, що EY та Microsoft розробили рішення для обслуговування будь-якої галузі, де інтелектуальна власність або активи отримали ліцензію для стороннього використання.