Законом визначається, що жінки проходять військову службу на рівних правах з чоловіками. Винятком є випадки, передбачені законом.
В чому зрівнюються права жінок і чоловіків
Рівні права включають: прийняття на військову службу за контрактом, призначення на посади, отримання військових звань. Виконання завдань військової служби, направлення у відрядження, залучення до відповідальності за порушення військової дисципліни, проходження військової служби у військовому резерві, виконання військового обов’язку в запасі тощо.
За інформацією порталу «РБК-Україна», раніше Юридична служба Збройних сил на своїй сторінці в Facebook надала роз’яснення щодо законопроекту. Зазначалося, що документ покликаний врегулювати три основні проблеми гендерної нерівності при проходженні військової служби:
- скасування обмежень щодо проходження служби військовослужбовцями-жінками в запасі;
- зрівняння вікового цензу для жінок і чоловіків при прийомі на військову службу. До прийняття закону контракт про проходження військової служби могли укладати жінки у віці до 40 років, а чоловіки — у віці до 45-60 в залежності від військового звання;
- уніфікація принципів призначення до складу добового наряду, направлення у відрядження і проходження військових зборів військовослужбовцями-жінками і чоловіками.
Нагадаємо, раніше ми публікувалиВіталій Дейнега, «Повернись живим»: «Є ті, хто не читають новини з фронту — але допомагають нам» інтерв’ю з Віталієм Дейнегою, засновником благодійного фонду «Повернись живим». З розмови можна дізнатися про те, як створювали чи не найпотужніший благодійний фонд в країні, який працює по всій лінії розмежування; як волонтери робили перші кроки на зустріч армії; про які суми допомоги йдеться та як зробити потоки коштів прозорими.