Парламент прийняв закон про рівні права чоловіків і жінок в армії

Čytaty latynkoju
Парламент прийняв закон про рівні права чоловіків і жінок в армії

Законом визначається, що жінки проходять військову службу на рівних правах з чоловіками. Винятком є ​​випадки, передбачені законом.

В чому зрівнюються права жінок і чоловіків

Рівні права включають: прийняття на військову службу за контрактом, призначення на посади, отримання військових звань. Виконання завдань військової служби, направлення у відрядження, залучення до відповідальності за порушення військової дисципліни, проходження військової служби у військовому резерві, виконання військового обов’язку в запасі тощо.

За інформацією порталу «РБК-Україна»,  раніше Юридична служба Збройних сил на своїй сторінці в Facebook надала роз’яснення щодо законопроекту. Зазначалося, що документ покликаний врегулювати три основні проблеми гендерної нерівності при проходженні військової служби:

  • скасування обмежень щодо проходження служби військовослужбовцями-жінками в запасі;
  • зрівняння вікового цензу для жінок і чоловіків при прийомі на військову службу. До прийняття закону контракт про проходження військової служби могли укладати жінки у віці до 40 років, а чоловіки — у віці до 45-60 в залежності від військового звання;
  • уніфікація принципів призначення до складу добового наряду, направлення у відрядження і проходження військових зборів військовослужбовцями-жінками і чоловіками.

Нагадаємо, раніше ми публікувалиВіталій Дейнега, «Повернись живим»: «Є ті, хто не читають новини з фронту — але допомагають нам» інтерв’ю з Віталієм Дейнегою, засновником благодійного фонду «Повернись живим». З розмови можна дізнатися про те, як створювали чи не найпотужніший благодійний фонд в країні, який працює по всій лінії розмежування; як волонтери робили перші кроки на зустріч армії; про які суми допомоги йдеться та як зробити потоки коштів прозорими.