До цього протягом 16 років Україна перебувала в статусі асоційованого члена. На часі дізнатися, що дає Україні членство в Метричній конвенції.
Що таке Метрична конвенція
Метрична конвенція — це міжнародна угода, спрямована на розробку і підтримку міжнародних еталонів одиниць вимірювання Міжнародної системи одиниць (SI). Вона відкрита для всіх країн, що мають дипломатичні відносини з Францією, країною-хранителем угоди. Конвенція визначає порядок й особливості створення, функціонування постійної наукової установи — Міжнародного бюро мір і ваг.
Приєднання до Метричної конвенції передбачено Угодою про асоціацію між Україною та ЄС, Стратегією розвитку системи технічного регулювання до 2020 року та Законом України «Про приєднання України до Метричної конвенції».
Повноправне членство в Метричній конвенції забезпечить визнання метрологічної системи України, яка відповідає європейським вимогам та дасть можливість проводити звірення національних еталонів України з національними еталонами 59 країн-членів Метричної конвенції. Це є обов’язковою умовою для міжнародного визнання результатів вимірювань і випробувань української продукції для її просування на міжнародний ринок. Членство України в Метричній конвенції також сприятиме укладенню Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів (Угода АСАА) з Європейським Союзом.
Нагадаємо, що Україна приєдналасяУкраїна приєдналася до міжнародної енергетичної агенції IRENA до міжнародної енергетичної агенції IRENA. Членство України в Агентстві IRENA дозволить отримувати пільгові кредити на «зелену» енергетику. Укладена угода про членство дасть змогу Україні налагоджувати міжнародну співпрацю із іншими країнами, вдосконалювати нормативно-правову базу нашої держави щодо альтернативної енергії. Розвиток альтернативної енергетики дасть змогу Україні диверсифікувати джерела енергії та модернізувати енергетичну галузь.