Міноборони США уклало контракт на виготовлення Javelin для України

Čytaty latynkoju
Міноборони США уклало контракт на виготовлення Javelin для України

Згідно наведеної інформації міноборони США, ПТРК Javelin призначені для поставок до Австралії, Естонії, Туреччини, Тайваню та України. Термін виконання контракту — до 31 серпня 2021 року.

Детальніше про ракетний комплекс

FGM-148 «Джавелін» (англ. FGM-148 Javelin — «дротик», «спис») — американський переносний протитанковий ракетний комплекс (ПТРК). Його головне призначення — вражати наземну бронетехніку, а також вертольоти чи безпілотники. Розробляється ця зброя із 1986 року компанією Javelin Joint Venture. На озброєнні американської армії перебуває із 1996 року. Добре зарекомендувала себе під час війни в Іраці. на відміну від багатьох інших розробок, «джавеліни» постачають на експорт.

«Джавелін» знищує ціль за допомогою короткого кумулятивного струменя великого діаметра, що проломлює перешкоду перед ціллю. Далі настає час для порохових газів від основного заряду вибухової речовини та маршового двигуна. Крім того, система самонаведення дає змогу вражати будь-який танк згори, в тонку броню даху. Оскільки броня там тонша, матеріалу для вторинного осколкового поля дуже мало, тому можливо лише ураження фугасною дією. Проламуючи броню танка або стіну укриття перед ворогом, снаряд створює отвір достатніх розмірів для знищення живої сили хвилею залишкового тиску в декілька атмосфер. Це не рівноцінно просто пробиттю дірки в броні з невеликою кількістю уламків.

Детальніше про те, що таке «джавеліни» та як їх використовують можна дізнатися в матеріаліЩо таке «джавеліни» і чому про них так часто пишуть Na chasi.