У львівських трамваях запрацювала безконтактна оплата від Mastercard

Čytaty latynkoju
У львівських трамваях запрацювала безконтактна оплата від Mastercard

У рамках першого етапу проекту в 10 міських трамваях вже встановили спеціальні валідатори, що приймають безконтактні оплати. Проект реалізований у партнерстві Mastercard, Ощадбанку та управління ІТ Львівської міської ради, за підтримки «Львівелектротранс» та компанії VVM Group.

Як це працюватиме

Для оплати проїзду пасажиру достатньо піднести картку чи платіжний пристрій до валідатора і дочекатись звукового й світлового сигналу. Після підтвердження здійсненої оплати валідатор видасть квиток. Вартість проїзду на сьогодні становить 5 грн і не потребує додаткових комісій. Трамваї з безконтактними терміналами курсуватимуть за маршрутами:

  • №8 (пл. Соборна — вул. Вернадського)
  • №9 (Залізничний вокзал — Центр — Залізничний вокзал)
  • №1 (Залізничний вокзал — Центр).

Зараз ми говоримо про стратегію Львова як smart city. Безконтактна оплата у громадському електротранспорті — це один із етапів. Наступне — повноцінне провадження е-квитка у всьому громадському транспорті

Андрій Садовий, міський голова Львова

У львівських трамваях запрацювала безконтактна оплата від Mastercard

Додамо, що в Україні рішення з використанням технології безконтактної оплати Mastercard у наземному транспорті доступні на фунікулері й усіх лініях швидкісного трамваю Києва, а також у муніципальних автобусах Мукачева. Київське метро, у якому рішення працює з 2015 року, ввійшло до п’ятірки перших метрополітенів світу, де безконтактною банківською карткою можна оплатити проїзд прямо на турнікеті.

На сьогодні понад 25 млн поїздок (біля 85 тис щоденно) у транспорті столиці оплаченоУкраїнці сплатили безконтактно 25 млн поїздок у столичному метро банківськими картками безконтактно.