Судді, серед яких були представники WNISEF, Peace Corps, Sikorsky Challenge, Miratech, Social Boost та YEP Incubator обрали команду-переможницю – Cage з м. Кременчук Полтавської області, яка поїде на світовий конкурс World Pitch Summit до Сан-Франциско, США у серпні цього року. На часі дізнатися більше про те, як дівчата працювали над створенням додатків.
Хто переміг та отримав призові місця
Дівчата розробили додаток Live!, який обчислює кількість сну, відпочинку, розумової діяльності, прогулянок та води, необхідних користувачеві. Крім цього, додаток встановлює будильник, містить завдання для розумової діяльності, медитації, відео з вправами, музику для відпочинку. Додаток можна завантажити на Google Play.
Друге місце зайняла команда Daisy Dreams з м. Коцюбинське Київської області. Вони розробили додаток, який вирішить проблему вакцинації в Україні. Дівчата отримали приз, розміром $500, на подальшу розробку свого проекту.
Як тривала робота над проектами
Всього цього року на конкурс в Україні зареєструвалася 91 команда школярок. 29 з них завершили розробку прототипів додатків під наглядом менторів. Майже половина менторів – представники Корпусу Миру в Україні (Peace Corps), що є партнером проекту. Над власними ініціативами дівчата працювали понад 3 місяці: від вигадування, проектування до розробки мобільних додатків, які покликані вирішувати проблеми їх громад. Дівчата актуалізували теми екології, здоров’я, безпеки, інклюзії, комунікації дітей з батьками та навіть боротьби з курінням.
В Україні ще досі професії символічно поділені на жіночі та чоловічі. Станом на сьогодні в ІТ працює біля 25% жінок, але їх кількість зростає. Ціль програми не привернути усіх дівчат в ІТ, а показати їм, що є вибір, довести, що підприємництво – це теж для жінок
Ірина Озимок, Керівник програми місцевого економічного розвитку WNISEF та амбасадор Technovation в Україні
Про конкурс
Technovation є найбільшим у світі конкурсом ІТ-підприємництва для дівчат, котрий проводиться зусиллями неурядової організації Iridescent за підтримки провідних ІТ-компаній світу – Google, Microsoft, Adobe та інших. Програма є безкоштовною для дівчат. Ініціатива стартувала у США, і з 45 дівчат-учасниць за кілька років виросла до світової мережі із 20 тис дівчат у понад 100 країнах світу. Україна вперше приєдналась до програми минулого року.
Нагадаємо, що в Україні триваєСтартував конкурс для журналістів на тему децентралізації конкурс для журналістів на тему децентралізації. Матеріали мають бути опублікованими вперше у період із 15 жовтня 2017 року до 20 грудня 2018 року. Конкурсні роботи подаються до 20 грудня 2018 року.