У тернопільському виші відкрили інноваційну лабораторію FabLab

Čytaty latynkoju
У тернопільському виші відкрили інноваційну лабораторію FabLab

В інноваційній лабораторії студенти та аспіранти вишу зможуть реалізувати новітні проекти, розвинути інженерну креативність, а також здобути навички роботи з сучасним обладнанням. На часі дізнатися, якої «родзинки» додали тернопільському вишу.

У якому режимі працюватиме лабораторія  

Використовуючи можливості лабораторії, студенти зможуть опанувати 3D-моделювання та автоматизоване проектування, 3D-друк, прототипування тощо. Лабораторія стане платформою для взаємодії освіти, бізнесу та промислових підприємств. Студенти отримають місце для розвитку молодіжного підприємництва або винахідницьких стартапів.

Презентація відбулась в межах проекту «Створення мережі та інфраструктури підтримки молодіжного інноваційного підприємництва на платформі FabLab» програми ЄС Еразмус+. Виконавцями проекту, зокрема, є вчені ТНТУ.  Новостворена лабораторія обладнана відповідно до вимог світової асоціації Fab Foundation.

У тернопільському виші відкрили інноваційну лабораторію FabLab

Приміщення обладнали 3D-принтерами та сканерами, лазерними та фрезерними верстатами з числовим програмним керуванням, наборами електронного прототипування Arduino.

У тернопільському виші відкрили інноваційну лабораторію FabLab

Додамо, що нещодавно у харківському виші також відкрилиУ харківському виші відкрили інноваційну лабораторію інноваційну лабораторію. Нова навчально-наукова лабораторія містить 8 компактних стендів. Усі вони обладнані сучасною комп’ютерною, електричною й вимірювальною технікою провідної французької компанії. Для реєстрації даних випробувань тут встановлено сучасні цифрові вимірювальні прилади. Студентам для експериментів та повсякденної практики надано осцилографи, лазерні датчики швидкості, тиску води й повітря, теплові сенсори. За спрямованістю й рівнем концентрації інтелектуальних систем і комп’ютерних технологій кабінет є унікальним, зазначають у виші. Щорічно тут навчатимуться й підвищуватимуть кваліфікацію 1 тис студентів університету і 200 інженерів. Учасники освітніх програм матимуть змогу проводити 40 видів лабораторних експериментів. Завдяки навчанню на новітньому обладнанні студентів вирішаться й інші проблемні питання у виробництві та промисловості