У вересні компанія переобладнала майданчик для запуску власної ракети. Firefly Aerospace розробила два носія Alpha і Beta. Перша може доставити на орбіту від 630 до 1000 кг вантажу. Друга – здатна працювати багаторазово.
Що відомо про підприємство
Firefly Aerospace — приватне аерокосмічне підприємство, базоване в Остіні (Техас, США), яке розробляє легкі ракети-носії для запуску вантажів у космос. Їхні фахівці є прихильниками ідеї «Нового космосу» — руху в аерокосмічній промисловості, що має за мету збільшення доступності космосу за рахунок технічних інновацій. Вони мають зменшити вартість запусків, а також за рахунок подолання адміністративних та логістичних обмежень, пов’язаних зі залежністю від національних космічних установ.
Як у цій «темі» опинився українець
У жовтні 2016 року підприємство відправило своїх співробітників у відпустку і у квітні 2017 року оголосило про банкрутство. Проте згодом активи фірми були викуплені підприємцем Максимом Поляковим, уродженцем України. Всі активи підприємства, а також патенти і ліцензійні угоди, викупив український підприємець Максим Поляков.
На базі раніше заснованої ним компанії EOS Launcher та купленої Firefly Space Systems було створено Firefly Aerospace. Загальний обсяг інвестицій, вкладених Поляковим в FFS, склав $75 млн.
Що розробила Firefly Aerospace
Станом на сьогодні компанія розробила 2 ракетоносія.
- Firefly Alpha – киснево-газова ракета може виводити до 400—500 кг вантажу на низьку навколоземну орбіту і до 225 кг на сонячносинхронну. У конструкції ракети передбачається застосування композитних технологій. Також у ній використовують клиноповітряний ракетний двигун, який дозволяє підвищити ефективність ракети. Вартість пуску оцінюється в $8 млн.
- Firefly Beta – наразі в розробці на стадії прототипу. Вона складатиметься з кількох Alpha і буде здатна доставляти на орбіту до 1,1 тонни. Також Beta, як і Falcon 9, буде ракетою багаторазового використання.
Нагадаємо, що український завод виготовитьУкраїнський завод виготовить ракети для космодрому в Тихому океані ракети для космодрому у Тихому океані. Український завод уклав контракт на виготовлення 12 одиниць РН «Зеніт». У рамках цього контракту вже виконується замовлення на виготовлення двох виробів з терміном постачання в 2018 році.