Стало відомо, скільки українців скористалися безвізом із ЄС

Čytaty latynkoju
Стало відомо, скільки українців скористалися безвізом із ЄС

За даними МВС, загалом до ЄС у безвізовому порядку прослідувало 483 тис громадян України (3% від загальної кількості, 12% – від тих, які прослідували за біометричними паспортами).

Чи змінилася динаміка із попередніми місяцями

Речник Державної прикордонної служби уточнив, що кількість українців, які скористалися безвізом вже зросла з 483 до 487 тисяч.

Нагадаємо, що найбільше українці перетиналиПрикордонники розповіли, скільки українців скористалися безвізом державний кордон із Польщею та Румунією. Загалом спільний кордон із Європейським Союзом перетнули 64% осіб, які мають право користуватися безвізом. 129 тис українців мандрували авіаційним транспортом, 227 тис – автомобілями та залізницею. Менше українців скористалися морським сполученням між державами.

Найбільше українці «рвалися» за кордон у перші місяці безвізового режиму. Тоді прикордонники оформляли до 80 тис громадян за місяць. Вже у листопаді 2017 року показник зменшився та склав 32,5 тис осіб. А от за три літні місяці інтенсивність поїздок українців до європейських країн зросла на 10% порівняно із літом 2016 року.

Додамо, що пункти пропуску  на державному кордоні зараз оснащені сучасним біометричним обладнанням, у томі числі – де фіксуються і відбитки пальців. У рамках безвізу українські прикордонники отримали доступ до баз даних Інтерполу в 126 міжнародних і міждержавних пунктах пропуску. Це дало змогу з початку року виявити майже 2 тис розшукуваних осіб, 657 паспортних документів та 198 викрадених транспортних засобів.