СМЕС входить в групу державних компаній Sinomach. Це один з провідних підрядників енергетичних проектів в світі. Реалізований Sinomach портфель проектів в енергетиці перевищує 4300 МВт. Компанія веде діяльність в 150 країнах. СМЕС стане інвестором і підрядником будівництва Нікопольської СЕС. Загальні інвестиції в проект станції складуть €230 млн.
Коли стартує будівництво станції
Будівництво Нікопольської СЕС почнеться в квітні і буде завершено до кінця 2018 року. Нова сонячна електростанція ДТЕК буде розташована поблизу Нікополя Дніпропетровської області на території відпрацьованого кар’єру. Для будівництва СЕС будуть використані землі, непридатні для ведення сільського господарства. Екологічний ефект від роботи СЕС буде полягати в щорічному скороченні викидів в атмосферу на 300 тис тонн вуглекислого газу. Відпустка «зеленої» електроенергії Нікопольської СЕС складе більше 280 млн кВтг щорічно. Це забезпечить енергоспоживання 100 тисяч домогосподарств. Завдяки сонячної електростанції в регіоні будуть створені нові робочі місця, а місцеві бюджети поповняться десятками мільйонів податкових відрахувань. За словами експертів, Нікопольська сонячна електростанція стане найбільшим генеруючим об’єктом геліоенергетики в Україні та Європі.
Будівництво Нікопольської СЕС — одна з найбільших угод по залученню фінансування у відновлювану енергетику України... Китай є світовим лідером інвестицій в енергетику. Наші китайські колеги побудували 4,3 ГВт потужності з яких понад 600 Мвт – геліоенергетика. Ми цінуємо таке партнерство. Воно може стати серйозним каталізатором розвитку нової української енергетики
Максим Тимченко, генеральний директор ДТЕК
Нагадаємо, що Китай також інвестуєКитай інвестує у найбільшу вітроелектростанцію Східної Європи у найбільшу вітрову станцію Східної Європи. Південь України невдовзі отримає новий енергетичний об’єкт, що використовуватиме ресурс вітру для створення електроенергії. Ресурс із України, а гроші дає Китай. Миколаївська вітроелектростанція потужністю 500 МВт буде рівноцінна 1 атомному енергоблоку АЕС. Китайська сторона вкладе кошти у будівництво нового об’єкту, повідомляють представники місцевої влади. На часі дізнатися подробиці про старт будівництва та подальші плани інвестора.