Це перший легковий «безпілотник», представлений українцями. Lanos обладнаний системою навігації Pilotdrive, яку раніше тестували на позашляховику Jeep Cherokee і КрАЗ.
Що відомо про систему керування автівкою
Pilotdrive – це система безпілотного керування автомобілем. Її можна встановити на будь-який вид транспорту – вантажний, пасажирський, легковий. Програмна частина технологічної новинки повністю розроблена українськими інженерами, апаратну купували за кордоном. Система орієнтується за допомогою камер, сенсорів, радарів і тепловізора, що робить автомобіль безпілотним навіть в нічний час доби. Автопілот розпізнає розмітку дороги, її ширину, вміє пересуватися в умовах бездоріжжя.
Сенсори безпілотника мають охоплення 360˚, що виключає виникнення сліпих зон. Система розпізнає дорожні знаки, пішоходів і навіть тварин, що вибігають на проїзну частину. Реакція автомобіля на перешкоду моментальна, запевняють розробники: система аналізу і прийняття рішень спрацьовує за мілісекунди.
Під час руху безпілотник використовує електронні навігаційні карти, на які може наносити розпізнані об’єкти в міру руху. Вся інформація з комп’ютера надходить до диспетчерського пункту. Lanos має автоматичну коробку передач. Поки автомобіль тестують, за рухом стежить оператор, який готовий взяти керування на себе. В дорозі за кермом обов’язково знаходиться водій, оскільки українські правила дорожнього руху не передбачають руху безпілотників.
Вартість системи поки не розкривають – це ще не остаточна версія, її планують доопрацьовувати. Однак, розробники сподіваються, що в майбутньому будь-який автовласник зможе придбати Pilotdrive і встановити на власний автомобіль.
Нагадаємо, що команда розробників із Кривого Рогу тестуєАкумулятори електромобілів отримають «друге життя» в Кривому Розі систему управління літій-іонними акумуляторами від електрокарів. Система, яку пропонують інженери з Кривого Рогу, дозволяє повністю контролювати окремі акумуляторні секції і всю систему накопичення енергії в цілому. Розробники переконані, що вона може отримати широке застосування в системах домашньої енергетики. Вживані батареї, що вже втратили здатність тримати заряд, можуть ще багато років служити в будинку, переконані розробники.