Реклама

Українець у США написав книгу про будні на космічних кораблях

У «Видавництві Старого Лева» виходить книжка відомого телевізійного журналіста Доржа Бату (Андрія Васильєва), котрий докорінно змінив свою професію і тепер мешкає в США. «Франческа. Повелителька траєкторій» – неймовірна, авантюрна й дотепна розповідь про космічні будні автора та його колег
Čytaty latynkoju
Українець у США написав книгу про будні на космічних кораблях
  1. Головна
  2. Креатив
  3. Українець у США написав книгу про будні на космічних кораблях
  • Сподобався пост? Став вподобайку!
  • 0
У «Видавництві Старого Лева» виходить книжка відомого телевізійного журналіста Доржа Бату (Андрія Васильєва), котрий докорінно змінив свою професію і тепер мешкає в США. «Франческа. Повелителька траєкторій» – неймовірна, авантюрна й дотепна розповідь про космічні будні автора та його колег

У минулому автор книги Дорж Бату працював ведучим новин, готував репортажі з гарячих точок, був у полоні. А сьогодні він – оператор корекції траєкторій Центру керування польотами Національної Адміністрації з аеронавтики та досліджень космічного простору США. Тепер написав про це книгу.

Про що книга 

Герої книжки Доржа Бату «Франческа. Повелителька траєкторій» – його співробітники. Вони відповідають за траєкторії і орієнтацію сателітів, а також за підведення космічних кораблів на підхідні орбіти до міжнародних космічних станцій. У часі космічних робочих буднів із Доржем, його напарницею Франческою, полковником Вескоттом, Сарою, професором Расселом та іншими постійно трапляються кумедні та незвичайні історії. Найчастіше у різні халепи потрапляє сицилійка Франческа. Усе, до чого вона торкається, вибухає, горить і розбивається. А космос близько. Ілюстрації до книги створив український художник Олександр Ком’яхов.

Про автора

Дорж Бату або Андрій Васильєв – український журналіст бурято-монгольського походження. Народився і виріс в Бурятії, закінчив Бурятський державний унiверситет. За освітою історик-сходознавець, спеціаліст з історії Китаю. Одружився з українкою і 2002 року переїхав жити до України. Працював телевізійним журналістом на загально­національних каналах «1+1» та «Інтер». Переїхавши до США, працював кореспондентом «ТСН» та «Голосу Америки», член Медіакорпусу ООН. Нині коригує траєкторії і контролює польоти космічних кораблів та сателітів у Національному управлінні аеронавтики і космосу. Веде блог на своїй сторінці у Facebook, де ділиться тим, що відбувається у його Командному центрі.

Якщо чесно, я і не думав про книжку. Тут просто зійшлись зорі: я перебрався до іншого штату і пішов на нову роботу. Колеги і друзі, котрі були в курсі, що я пішов з професії, (а я один час суміщав роботу у лабораторії і працював для ТСН у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку) постійно питали «ну що там?», «ну як там?». Я спочатку чесно відповідав кожному у приватних повідомленнях. Потім замахався відписувати кожному і став просто копіювати тексти. Але згодом зрозумів, що чесніше і зручніше буде публікувати невеличкі історії з роботи в себе у Facebook. Друзі почали ділитись історіями між собою, з‘явилась купа коментаторів. Люди вимагали більше і більше Франчески! Нестачі матеріалу в мене не було – Чессіна (так я її інколи називаю – авт.) чудила і продовжує чудити регулярно, плюс до цього додались мої репортерські навички, і на читачів, як горох з дірявого мішка, посипались історії». Ці історії і перетворилися зараз на книгу.

Дорж Бату, автор книги

Нагадаємо, що телеканал «Суспільне» перезапустилоТелеканал «Суспільне» перезапускає програму про книги програму про книги. У телепрограмі від «Суспільного» розповідають про книжки не як про речі, що надруковані і лежать у крамницях. Насамперед йдеться про людей та життєві ситуації, які є першопричиною виникнення змісту книжок. Новий ведучий програми — це український літературний критик, літературознавець, радіоведучий на Old Fashioned Radio Євгеній Стасіневич.

Share
Написати коментар
loading...