Україна представить стенд на Паризькому Книжковому Салоні

Čytaty latynkoju
Україна представить стенд на Паризькому Книжковому Салоні

Серед авторів, які беруть участь від України на Паризькому Книжковому Салоні: Софія Андрухович (Україна), Ірена Карпа (Франція), Андрій Кокотюха (Україна), Андрій Курков (Україна), Гаськая Шиян (Україна), Мар’яна Савка (Україна), Богдан Образ (Франція), Ірина Дмитришин (Франція) та інші.

Що ще крім книг привезе Україна у Париж

Дизайн стенду розробила агенція «Майно», використавши для цього меблі сучасних українських виробників. Елегантність мінімалістського стилю українських дизайнерів підкреслять поетичні вироби Дарії Альошкіної – львівської художниці-витинкарки. Важливим елементом стенду стануть фотографії Юрія Білака, а також старовинна скриня – один із символів українських традицій. Наявність цього атрибуту тематично підкреслить презентацію французького видання «Скриня. Речі сили», яку підготувало Видавництво Старого Лева.

Насичена програма стенду впродовж трьох днів надасть слово українським і французьким авторам, поетам і прозаїкам, видавцям, історикам, журналістам та фотографам. Вони розглянуть актуальні теми сьогодення – громадянське суспільство, захист прав людини, місце жінок у суспільстві, мистецтві і культурі, а також теми війни і окупації, Криму і Донбасу. Зустрічі з видавцями Мар’яною Савкою і Анеттою Антоненко підкреслять приклади вдалої співпраці між Францією та Україною на видавничому ринку. Програмою передбачено майстер-клас для дітей  від витинкарки Дарії Альошкіної за мотивами альбому «Скриня», а також читання-дискусію навколо книги «Війна, яка змінила Рондо» Видавництва Старого Лева.

Україна представить стенд на Паризькому Книжковому Салоні

Український стенд створений за підтримки:

  • Міністерства Закордонних справ України
  • Посольства України у Франції
  • Посольства Франції в Україні
  • Агенції «Майно»
  • БФ «Українсько-Єврейська Зустріч»
  • Українська книгарня у Парижі
  • ГО «Форум видавців».

Нагадаємо, що Україна представитьУкраїна представить національний стенд на книжковому ярмарку у Празі книжковий стенд на ярмарку у Празі. Національного українського стенду на Празькому книжковому ярмарку досі не було, кілька років поспіль стенд України організовували місцеві україністи та представники діаспори. У цьому році підготовку українського стенду та культурну програму координує Український інститут книги у співпраці з Посольством України в Чехії. Участь України в ярмарку взяв під свій патронат Євген Перебийніс,  Надзвичайний і Повноважний Посол України у Чехії. Посольство надає кошти на організацію літературних заходів. УІК працює у міцному партнерстві з ГО «Літцентр» та Чеським центром у Києві.