Північноатлантичний альянс визнає прагнення України до набуття повноцінного членства в цій організації. NATO оприлюднив цю інформацію на сайті у розділі, котрий присвячений розширенню Альянсу. «На цей момент чотири країни-партнера задекларували своє прагнення (aspirations) до членства в НАТО: Боснія і Герцеговина, Грузія, колишня югославська республіка Македонія, а також Україна», — йдеться у повідомленні.
Що означає для України статус країни-аспіранта NATO
Також на цій сторінці міститься пояснення про статус «країни-аспіранта» (Aspirant country), під який відтепер підпадає Україна. Це значить, що країна із таким статусом спершу отримують запрошення долучитися до інтенсифікованого діалогу з Альянсом. Надалі потрібно буде провести низку реформ для того, аби країна була готова до подачі заявки на членство у NATO.
Тривалий час Альянс твердив, що з 2010 року Україна не мала формальних прагнень до участі у цьому військово-політичному союзі. За інформацією, яку надає «Європейська Правда», це питання піднімалося також на переговорах Президента України та Генерального секретаря NATO Столтенберга в лютому 2018 року. Тоді ж Альянсі віднайшли офіційні пояснення того, чому альянс не надає Україні новий статус. Однак пізно ввечері в п’ятницю офіційний сайт альянсу оновив сторінку «розширення» — і в переліку з’явилася Україна. До блоку інформації також включено рішення Верховної ради від 8 червня 2017 року щодо членства в Альянсі як стратегічної мети України. Досі цей блок був відсутній на сайті Альянсу.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що концерт «Антонов» в Україні перейде«Антонов» до 2020 року переведе виробництво на стандарти НАТО на стандарти Північно-Атлантичного Альянсу у випуску своїх літаків.