NATO визнає прагнення України до повноцінного членства та надає їй статус аспіранта

Čytaty latynkoju
NATO визнає прагнення України до повноцінного членства та надає їй статус аспіранта

Північноатлантичний альянс визнає прагнення України до набуття повноцінного членства в цій організації. NATO оприлюднив цю інформацію на сайті у розділі, котрий присвячений розширенню Альянсу. «На цей момент чотири країни-партнера задекларували своє прагнення (aspirations) до членства в НАТО: Боснія і Герцеговина, Грузія, колишня югославська республіка Македонія, а також Україна», — йдеться у повідомленні.

Що означає для України статус країни-аспіранта NATO

Також на цій сторінці міститься пояснення про статус «країни-аспіранта» (Aspirant country), під який відтепер підпадає Україна. Це значить, що країна із таким статусом спершу отримують запрошення долучитися до інтенсифікованого діалогу з Альянсом. Надалі потрібно буде провести низку реформ для того, аби країна була готова до подачі заявки на членство у NATO.

Тривалий час Альянс твердив, що з 2010 року Україна не мала формальних прагнень до участі у цьому військово-політичному союзі. За інформацією, яку надає «Європейська Правда», це питання піднімалося також на переговорах Президента України та Генерального секретаря NATO Столтенберга в лютому 2018 року. Тоді ж Альянсі віднайшли офіційні пояснення того, чому альянс не надає Україні новий статус. Однак пізно ввечері в п’ятницю офіційний сайт альянсу оновив сторінку «розширення» — і в переліку з’явилася Україна. До блоку інформації також включено рішення Верховної ради від 8 червня 2017 року щодо членства в Альянсі як стратегічної мети України. Досі цей блок був відсутній на сайті Альянсу.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що концерт «Антонов» в Україні перейде«Антонов» до 2020 року переведе виробництво на стандарти НАТО на стандарти Північно-Атлантичного Альянсу у випуску своїх літаків.