В цілому по Україні (з урахуванням сплати рентних, ресурсних та інших платежів за місцем розташування підрозділів) за підсумками 12 місяців 2017 року платниками податків Офісу ВПП ДФС забезпечено збір до зведеного бюджету в розмірі 355,1 млрд грн. Це на 95 млрд більше, ніж торік.
Хто потрапив до верхніх позицій списку
У ТОП найбільших платників податків потрапили 16 компаній добувної сфери, 12 компаній енергетичного сектору, 13 підприємств транспортної галузі, 9 металургійних компаній. У сотню кращих платників увійшли і 9 фірм, що займаються виробництвом міцних спиртних напоїв, 2 машинобудівних заводи, 9 банків тощо.
Серед обласних центрів рекордсменами у цьому напрямку визначили такі:
- Дніпро – 35,4 млрд грн;
- Запоріжжя – 16,4 млрд грн;
- Львів – 10,8 млрд грн;
- Одеса – 11,8 млрд грн;
- Харків – 22,1 млрд грн;
- Київ – 258,4 млрд грн.
Як виглядає співвідношення найбільших платників
Нагадаємо, що в Україні змінилиДекларація по-новому — в Україні змінили форму податкового декларування форму податкової декларації. Змінами Мінфіну передбачено, що фізичні особи-підприємці у додатку Ф2 до Декларації відображають амортизаційні відрахування за витратами. Йдеться про витрати, які вони понесли на придбання чи самостійне виготовлення основних засобів. А також – придбання нематеріальних активів. Також ФОПи, які у звітному році припиняють державну реєстрацію, мають прописати дату прийняття такого рішення у рядку 8 «Категорія платника» Декларації.