Оператори Hyperscale визначаються як величезні компанії, такі як Amazon, Apple, Facebook і Google, які повинні забезпечити роботу обчислювальних потужностей та дата-центрів для масштабних проектів. Заведено вважати, що існує обмежена кількість таких спеціалізованих центру обробки даних. Проте останні дослідження, проведені компанією Synergy Research, виявили, що 2017 рік був фактично новим рекордним періодом для появи нових компаній та обробки даних в усьому світі — без ознак уповільнення в 2018 році .
Яка кількість дата-центрів та компаній у світі опікуються найбільшими даними
Компанія Synergy повідомила, що 2017 рік завершився із понад 390 центрами обробки даних у масштабах інтернету по всьому світу. Google був особливо активним. Китайські компанії Tencent та Baidu також створили гіперцентри для обробки даних упродовж 2017 року. Переважна більшість таких дата-центрів перебуває у США — 44% від загальної кількості. Другий щабель рейтингу посідає Китай (8%). Далі йдуть Японія та Великобританія (по 6%), а далі — Австралія та Німеччина (по 5% кожна).
Визначення гіперцентрів за параметрами коливається, але IDC вважає, що для цього потрібні щонайменше 5 тис серверів і 10 тис кв. футів вільного простору. Проте реальні показники багатьох центрів є набагато більшими — у Synergy кажуть навіть про мільйони серверів у окремих компаній.
Ці оператори часто створюють своє власне обладнання для вирішення конкретних потреб під їхні величезні обчислювальні вимоги. Розробляючи власні апаратні і програмні засоби, ці компанії можуть контролювати кожен аспект обчислювальної роботи, щоб забезпечити максимальний обсяг ефективності обробки даних.
Раніше ми публікували розмову із братами ГурськимиЯк брати Гурські популяризують відкриті дані в Україні, які опікуються просуванням відкритих даних в Україні.