США ухвалили дозвіл на постачання протитанкового озброєння до України

Čytaty latynkoju
США ухвалили дозвіл на постачання протитанкового озброєння до України

Оборонне протитанкове озброєння — один із основних факторів стримування окупаційних військ на Сході України, і про це неодноразово наголошували представники українських Збройних Сил. Проте тривалий час Сполучені Штати Америки вагалися, чи варто надавати високоточне озброєння такого штибу Україні. Про дозвіл на постачання оборонного протитанкового озброєння представники України просили ще адміністрацію Барака Обами. Однак попередній президент Сполучених Штатів відмовився ініціювати перемовини з цього питання. Протитанкові керовані комплекси потрібні для того, аби українські війська змогли стримувати наступальні дії прокремлівських терористичних угруповань у Луганській та Донецькій областях. На часі дізнатися, що зміниться тепер.

Чого саме стосується цей дозвіл

Державний департамент Сполучених Штатів Америки ввечері минулої п’ятниці, 22 грудня 2017 року, офіційно оголосив, що Сполучені Штати нададуть «покращені оборонні можливості» для побудови довгострокової захисної системи. Їх постачатимуть, аби Україна могла відновити свою територіальну цілісність та захистити суверенітет. Серед оборонних систем — інноваційні протитанкові комплекси «Джавелін». Саме вони тривалий час були предметом перемовин між українською та американською сторонами.

Раніше ми розповідали про те, що таке JavelinЩо таке «джавеліни» і чому про них так часто пишуть і які аналогічні розробки проектували у нас для українського війська. Ця протитанкова зброя може переломити перебіг визвольної війни на Сході України. Основна особливість цього озброєння полягає у можливості високоточних бойових дій та неможливості для супротивника відстежити точку, з якої ведеться постріл ракетою по ворожому танку.