Військовим медикам в Україні допоможе нова software-розробка

Čytaty latynkoju
Військовим медикам в Україні допоможе нова software-розробка

Як це влаштовано

В основу роботи системи покладений персональний рятувальний радіомаяк, який починає видавати в ефір сигнал SOS і передавати геодані стосовно розташування бійця на полі бою, якщо той зазнав поранення та активізував радіомаяк. Сигнал маячка є захищеним від ворожих засобів пригнічення радіосигналу та радіорозвідки. Кодований імпульс надходить на планшет тактичного медика підрозділу, що веде бій. Той на основі отриманих даних відшукує бійця й витягує його в так зване «гніздо евакуації», де надає йому першу допомогу. Одночасно сигнал отримує санчастина чи медпункт батальйону. Це дає змогу оперативно направити до «гнізда» евакуаційний транспорт.

Дорогою до медпункту батальйону супроводжувальний медик зчитує інформацію з індивідуальної магнітної картки пораненого солдата. Картка містить паспортні дані, належність до підрозділу, алергічні реакції на медикаменти та особливі позначки. Санінструктор також може ввести у цю електронну картку бійця дані про поранення, тиск, температуру тощо. Поки солдата транспортуватимуть на медичний пункт батальйону, там уже знатимуть, який фахівець потрібен, які інструменти або препарати слід підготувати негайно.

Які переваги новітньої системи сповіщення для медиків

Використання системи підійде не лише для військових, але й для цивільних медиків. В разі важкого поранення інформація передається супутниковим зв’язком у медпункт бригади, мобільний військовий госпіталь або стаціонарний госпіталь чи районну лікарню. Поки важкопораненого транспортуватимуть туди, медик координує й створює найкраще плече медичної евакуації: передає маршрут до найближчого медзакладу, повідомляє характеристики й інформацію про кількість поранених, викликає додатковий медичний транспорт тощо. Систему під назвою KaSPer створили військові науковці Наукового центру зв’язку Військового інституту телекомунікацій та інформатизації України.

Де випробовують українську військову розробку

Зараз розробку випробовують в реальних бойових умовах у районі проведення антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях. Дослідний район для тестування радіомаячків та електронної розробки розгорнуто на основі одного з мобільних військових госпіталів та однієї з бойових бригад Збройних Сил на передовій.

Раніше ми розповідали вам про те, що українська армія отримає радіозв’язокУкраїнські військові перейдуть на радіостанції за стандартами NATO за стандартами NATO.