Які зміни буде запроваджено
За інформацією генерал-майора Володимира Рапка, триває впровадження Єдиної автоматизованої системи управління, програмної платформи, сумісної з NATO (ЄАСУ), та збільшення бойового потенціалу за рахунок автоматизації управління військами та зброєю. Додатково проводиться інтеграція волонтерських проектів автоматизації й наданих у рамках військово-технічної допомоги від уряду США.
При цьому військові використовують збір і аналіз досвіду бойових конфліктів попередніх років, зокрема у сербо=хорватській війні, подіях в Іраку, Грузії, Афганістані. Після закупівлі цифрових засобів транкінгового зв’язку розгорнуто мережу цифрового захищеного радіозв’язку в зоні АТО. У період демонтажу застарілого обладнання важливу роль зіграли волонтери. Без їхньої участі, запевнив представник Генштабу ЗСУ, модернізація апаратних так швидко не відбулася би. Нині розпочата робота з переходу бойових військових частини ЗСУ на оснащення радіостанціями турецької компанії «Aselsan». Окремі військові частини й підрозділи продовжать використання радіостанцій «Harris», отриманих у рамках програми військової допомоги від США. Радіостанції «Motorola» використовуватимуться в підрозділах оперативного забезпечення.
Чи вироблятиме Україна власні засоби цифрового зв’язку для армії
Також представник Генерального штабу повідомив, що нині планується розгорнути виробництво цих радіостанцій на території України. Основна причина цього — потреба в комплектуючих для таких засобів зв’язку. Застаріле радіоустаткування, яке не відповідає вимогам нових стандартів, частково передадуть у музеї, а решту утилізують.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що «Укроборонпром» представив«Укроборонпром» представив свої розробки країнам Центральної Європи свої розробки країнам Центральної Європи.
Вже понад три роки ми розповідаємо вам про нові можливості. Будемо вдячні за підтримку!
Додати коментар