В Україні побудують 800 сміттєпереробних заводів

Čytaty latynkoju
В Україні побудують 800 сміттєпереробних заводів

Основні цифри та факти

В Україні до 2030 року запровадять роздільний збір сміття для населення. Крім того, збільшать відповідальність підприємств за відходи та побудують 800 нових потужностей із переробки вторинної сировини, утилізації та компостування біовідходів. Усі ці кроки передбачаєУряд схвалив Національну стратегію управління відходами Національна стратегія управління відходами. Про це журналістам розповів Міністр екології і природних ресурсів Остап Семерак.

Основними принципами для запуску нових потужностей переробки відходів стануть перехід до економіки замкнутого циклу. Саме вона є основою стратегії сталого розвитку. Серед змін та інновацій — розширення відповідальності виробників за утилізацію сміття. Також передбачено 5-ступеневу ієрархію поводження з відходами на рівні як бізнесу та організацій, так і населення. Це має змінити ситуацію із екологією в країні.

Запуск сміттєпереробних заводів покликаний покласти край неконтрольованому розширенню площ стихійних сміттєзвалищ. Станом на 2017 рік в Україні накопичилося майже 36 млрд тонн відходів, зауважив міністр. Такий показник можна інтерпретувати як понад 50 тис тонн на кожен квадратний кілометр території.

Як і коли чекати на запуск сміттєпереробних заводів

Міністр стверджує, що до 2030 року цілком реалістично досягти запровадження роздільного збору відходів, придатних до переробки. Для цього потрібно буде створити 250 центрів збирання сміття та 800 нових майданчиків для сортування й переробки. Це матиме й позитивний ефект для економіки, оскільки на 20% збільшить надходження від сміттєпереробки та утилізації.