fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

Уряд схвалив Національну стратегію управління відходами

Urjad shvalyv Nacionaľnu strategiju upravlinnja vidhodamy
Уряд розглянув та схвалив Національну стратегію управління відходами, яка запроваджує в Україні європейські принципи поводження із усіма видами відходів: твердими побутовими, промисловими, будівельними, небезпечними, відходами сільського господарства тощо
Urjad rozgljanuv ta shvalyv Nacionaľnu strategiju upravlinnja vidhodamy, jaka zaprovadžuje v Ukraїni jevropejśki pryncypy povodžennja iz usima vydamy vidhodiv: tverdymy pobutovymy, promyslovymy, budiveľnymy, nebezpečnymy, vidhodamy siľśkogo gospodarstva toščo
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Як зазначив Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак під час презентації, документ є першим стратегічним документом національного рівня, який визначає цілісну державну політику у сфері поводження з відходами. Уряд наполягає на прийнятті цих рекомендацій як основи для опрацювання промислових та побутових відходів. Деталі стратегії. Міністр екології і природних ресурсів вкотре наголосив, що проблеми із накопиченням відходів виробництва і споживання — одна з ключових загроз екологічній безпеці держави. Нова стратегія передбачає запровадження принципів циклічної економіки та розширеної відповідальності виробника. Це має заохотити бізнес до мінімізації утворення відходів та зацікавленості у їхній переробці. Додатково передбачено впровадження 5-ступеневої ієрархії поводження з відходами. Подібна практика вже наявна в Європейському Союзі. Стратегією також передбачено зменшення кількості місць видалення твердих побутових відходів та загального обсягу їх захоронення. Також передбачено створення мережі з 50-ти регіональних полігонів. Вони мають відповідати вимогам європейських директив. Документ пройшов всі стадії обговорення з громадськістю та експертами. Також ці пропозиції отримали підтримку бізнес-асоціацій та профільних комітетів Верховної Ради. Ухвалена національна стратегія є першим не сегментарним документом на період до 2030 року. Маємо розуміти, що Європейський Союз до 2019 року перейде до економіки замкнутого циклу, яка є основою стратегії сталого розвитку. Виконуючи Угоду про асоціацію, Україна також повинна перейти на таку ж модель.. Остап Семерак. Міністр екології та природних ресурсів.
Реклама 👇 Замовити

Як зазначив Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак під час презентації, документ є першим стратегічним документом національного рівня, який визначає цілісну державну політику у сфері поводження з відходами. Уряд наполягає на прийнятті цих рекомендацій як основи для опрацювання промислових та побутових відходів.

Деталі стратегії

Міністр екології і природних ресурсів вкотре наголосив, що проблеми із накопиченням відходів виробництва і споживання — одна з ключових загроз екологічній безпеці держави. Нова стратегія передбачає запровадження принципів циклічної економіки та розширеної відповідальності виробника. Це має заохотити бізнес до мінімізації утворення відходів та зацікавленості у їхній переробці.

Додатково передбачено впровадження 5-ступеневої ієрархії поводження з відходами. Подібна практика вже наявна в Європейському Союзі. Стратегією також передбачено зменшення кількості місць видалення твердих побутових відходів та загального обсягу їх захоронення. Також передбачено створення мережі з 50-ти регіональних полігонів. Вони мають відповідати вимогам європейських директив. Документ пройшов всі стадії обговорення з громадськістю та експертами. Також ці пропозиції отримали підтримку бізнес-асоціацій та профільних комітетів Верховної Ради.

Ухвалена національна стратегія є першим не сегментарним документом на період до 2030 року. Маємо розуміти, що Європейський Союз до 2019 року перейде до економіки замкнутого циклу, яка є основою стратегії сталого розвитку. Виконуючи Угоду про асоціацію, Україна також повинна перейти на таку ж модель.

Остап Семерак, Міністр екології та природних ресурсів

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: