Економісти позитивно оцінюють повернення України на міжнародний ринок капіталу

Čytaty latynkoju
Економісти позитивно оцінюють повернення України на міжнародний ринок капіталу

Повернення на ринок євробондів

У вересні 2017-го Україна після тривалої перерви повернулася на ринки капіталу, розмістивши 15-річні єврооблігації на $3 млрд із прибутковістю 7,375%. Проте представник українського Нацбанку Дмитро Сологуб вважає, що це не стане достатнім приводом, аби відмовитися від програм фінансової співпраці з Міжнародним валютним фондом.
Керуючий директор ICU Макар ПасенюкМакар Пасенюк зазначив, що ставки за євробондами виявилися в більшій мірі вигідними для країни, ніж для інвесторів. Він також припустив, що можливе поліпшення кредитного рейтингу України у 2018 році принесе зниження ставок за 10-річними євробондами країни з 7% до 6-6,5%.

Чи зберігається інфляційна загроза

Читайте також: НБУ покращив прогнози щодо інфляції та економічного зростання в Україні

Постійний представник МВФ в Україні також заявив, що прискоренню економічного зростання сприятимуть, серед іншого, скорочення інфляції та боротьба з корупцією. Саме остання спричиняє уповільнення економічного зростання та реформ. За словами заступника голови НБУ Дмитра Сологуба, центробанк мав можливість стримувати ціни, але враховував наявне економічне зростання — тому рівень інфляції лише незначно перевищив очікування.

Як вплинуть призначення за кордоном на показники міжнародного фінансового ринку

Президент США Дональд Трамп у четвер, 2 листопада, призначив на посаду глави ФРС 64-річного Джерома Пауелла. Під час Форуму в Києві пристуні представники ділових та управлінських кіл охарактеризували цю кандидатуру як представника консервативного економічного блоку. Відповідним чином це відіб’ється і на показниках ринку фінансових запозичень. У НБУ вже знають, чим відповісти на очікуване посилення монетарної політики США. Це, за словами Сологуба, — продовження програм співпраці з МВФ та проведення й надалі структурних реформ економіки.

Для України на вартість запозичень впливатимуть дві речі: підвищення базової ставки в США, а з іншого боку – зниження додаткового ризику в Україні

Макар Пасенюк, керуючий директор ICU