В Україні підготували законопроект про екологічну стратегію до 2030 року

Čytaty latynkoju
В Україні підготували законопроект про екологічну стратегію до 2030 року

Для того, аби державні та корпоративні кроки щодо збереження довкілля в Україні були гармонізовані та регулярні, сформульовано екологічну стратегію. Її розраховано на найближчі роки. Законопроект про державну екологічну стратегію містить 35 чітких індикаторів, за якими можна буде виміряти ефективність державної політики в цій царині. На часі дізнатися про це більше.

Що прописано в законі

Якщо в 2015 році було 0% водних об’єктів з хорошим екологічним станом, то в 2030-му має бути 30% — і це ще не всі цілі, до яких прагнуть українські чиновники, які працювали над документом. Викиди в атмосферу повинні зменшитися в чотири рази, ресурсомісткість внутрішнього валового продукту має знизитися на 40%. Презентуючи нову Стратегію екологічної політики до 2030 року, Остап Семерак підкреслив, що вона  має залишатися поза політикою і бути головною платформою для майбутнього сталого розвитку України як в цілому, так і в екологічних питаннях зокрема. За словами очільника профільного міністерства, наступний крок у реалізації екологічних змін — формування та втілення Національного плану дій з охорони навколишнього природного середовища.

Виконання Угоди про асоціацію з ЄС — складний процес, який вимагає довгострокових стратегічних рамок, і зачіпає економічну та соціальну складову. Нова редакція Стратегії — це амбітний стратегічний план, визначений нами і необхідний для сталого розвитку України.

Остап Семерак, Міністр екології та природних ресурсів