Роль технологій в музиці завжди полягала в тому, щоб донести творчість до більшої аудиторії, і людство постійно придумувало рішення, що покращують цей процес. Однак теперішні технологічні вдосконалення мають і негативні сторони, серед яких незаконне завантаження та програвання музики, її піратство, а також переважання влади стрімінгів та лейблів, що володіють правами на музику.
Наразі саме лейбли забирають більшу частину доходу виконавців. Це призводить до того, що по суті люди, які створюють найбільшу цінність у цій індустрії, переважно отримують найменше. Впровадження блокчейну та децентралізації в музичну індустрію може змінити це.
Як блокчейн розв'язує проблеми творців
Криптоіндустрія відкрила виконавцям можливість отримати більше контролю над своєю творчістю: блокчейн запобігає проблемам, пов’язаних з авторським правом, а цифрові активи надають творцям нові інструменти для отримання та контролю роялті.
Одним із таких рішень є підхід, який надає криптостартап музичного діджея та продюсера Джастіна «3LAU» Блау, компанія Royal. Вона пропонує фанатам новий спосіб для інвестування та підтримки своїх улюблених гуртів, відкриваючи нове джерело фінансування як для початківців, так і для популярних виконавців чи навіть забутих зірок.
Для купівлі/продажу криптовалют рекомендуємо:
Найбільша світова крипто-біржа з величезним вибором криптовалют
Платформа компанії дозволяє музикантам продавати свої роботи фанатам у вигляді колекційних NFT. Ідеолог проєкту, Джастін Блау, вже не вперше взаємодіє з невзаємозамінними токенами: у 2018 році музикант запускав музфестиваль на основі блокчейну. Тоді учасники заходу могли заробляти колекційні активи, скануючи QR-коди.
Через три роки Блау з нагоди третьої річниці свого альбому «Ultraviolet» провів аукціон 33 NFT. Всього за добу NFT-аукціон, на якому продавалися пісні з альбому, а також музичні треки, що раніше не видавалися, зібрав $11,6 млн.
В основі таких NFT лежать метадані, що містять детальну інформацію про реліз, зокрема його автора, альбом, а також інші дані про певний трек, записані у блокчейні. Окрім часткового ліцензійного володіння продуктом та його колекційної цінності, холдер NFT отримує бонусні привілеї для відвідування заходів та доступу до майбутніх релізів.
Для купівлі/продажу криптовалют рекомендуємо:
Найбільша світова крипто-біржа з величезним вибором криптовалют
Як з криптоактивами працюють інші виконавці
• У серпні цього року нідерландський діджей R3HAB оголосив про плани ділитися з холдерами NFT-синглів доходами від прослуховувань на стрімінгових сервісах. Для цього він та його команда використовуватимуть сервіс Anotherblock, що займається розподілом роялті через блокчейн, та пропонує інструменти як для творців, так і для їхніх фанів. В Anotherblock заявили, що «цінність музичних прав створюється людьми, які люблять і слухають музику», тож варто надати їм можливість отримувати частину цієї цінності.
• У липні норвезький продюсер та діджей Алан Вокер випустив власну колекцію NFT. Колекція Alan Walker Origins міститиме три музичні кліпи з його альбому Origins, а власники токенів зможуть отримати частину прибутку від стримінгу музичних відео на YouTube.
• У травні гурт The Chainsmokers випустив 5000 NFT, завдяки яким фани отримали низку переваг, зокрема знижки на покупку нового альбому гурту, VIP-доступ для придбання квитків на їхні концерти, та безплатні сувеніри.
• У лютому Snoop Dogg випустив новий альбом BODR у партнерстві з ігровою блокчейн-платформою Gala Games. Раніше компанія оголосила про запуск нового музичного підрозділу під назвою Gala Music, котрий матиме ексклюзивні права на три бонус-треки з альбому BODR. Репер також випустив для магазину кілька NFT.
Для купівлі/продажу криптовалют рекомендуємо:
Найбільша світова крипто-біржа з величезним вибором криптовалют
• У 2017 році ісландська співачка Björk у співпраці з AudioCoin випустила альбом Utopia: усі, хто придбав новий реліз, отримували цифрові токени, які дозволили використовувати для покупки іншої музики.
• Репер 50 Cent ще у 2014 році вирішив приймати платежі в біткоїнах за свій альбом Animal Ambition. Ідея виявилась вдалою: загалом реп-виконавець заробив майже $8 млн в еквіваленті.
Концерти за крипту: музичні заходи, що впровадили криптоплатежі
• Один із найбільших музичних фестивалів Primavera Sound дозволив криптоплатежі на 75 торгових терміналах фестивалю, що надало можливість відвідувачам розраховуватися криптовалютою в барах, магазинах та у VIP-зонах.
Учасники фестивалю, що пройшов у Барселоні, також отримали понад 12,000 колекційних NFT від Binance.
Для купівлі/продажу криптовалют рекомендуємо:
Найбільша світова крипто-біржа з величезним вибором криптовалют
• Український Atlas Weekend став першим музичним фестивалем у світі, квитки на який продавали в форматі NFT.
У 2021 році організатори події підписали угоду з Binance, за умовами якої квитки на захід продавалися на маркетплейсі Binance NFT.
• Binance також стала офіційним спонсором концертного туру The Weeknd під назвою After Hours Til Dawn, який розпочався у липні цього року.
Для купівлі/продажу криптовалют рекомендуємо:
Найбільша світова крипто-біржа з величезним вибором криптовалют
Окрім підтримки віртуальних блокчейн-квитків, фани виконавця отримали колекцію пам’ятних NFT. Сторони стверджують, що це перший глобальний концертний тур з інтеграцією технологій Web3.
Децентралізація має потенціал для покращення музичної індустрії шляхом налагодження взаємодії та встановлення чітких і прозорих відносин між виконавцями та правовласниками, а також між виконавцями та їхніми фанатами.
Для купівлі/продажу криптовалют рекомендуємо:
Найбільша світова крипто-біржа з величезним вибором криптовалют