👣 Український діабетик продає NFT-ногу, щоб урятувати більше ніг

Čytaty latynkoju
👣 Український діабетик продає NFT-ногу, щоб урятувати більше ніг

Діабетик з України продає NFT-ногу

Українець Богдан Діордіца вирішив продати свою ногу як NFT, аби привернути увагу до проблеми діабетичної ампутації та зібрати кошти на розробку застосунку для людей з діабетом. Сам Богдан Діордіца CEO стартапу Sugarrr і діабетик.

Більше криптоновин читайте на нашому Telegram-каналі

Щодня 2448 діабетикам ампутують ногу. Виходить, мінус одна кінцівка кожні пів хвилини. Це одне з головних ускладнень діабету, з яким ми хочемо боротися. Тому в нас з’явилася ідея зробити діджитал-ампутацію, щоб уникнути реальних

Sugarrr

Застосунок, який розробляє команда стартапу, має всі шанси це зробити. Sugarrr збирає й аналізує дані про перебіг діабету. Він вивчає патерни хвороби, прогнозує стан користувача та допомагає уникнути критичних ситуацій — гіпо- та гіперглікемії.

Ефективний контроль за діабетом знижує ймовірність ускладнень, серед яких ампутація кінцівок, сліпота та ниркова недостатність.

Про NFT-ногу

Верх моделі виконали як з’єднувальний вузол, а до самої ноги прикріпили інсулінову помпу — пристрій, що замінює щоденні ін’єкції та подає інсулін в організм цілодобово. На подіумі розмістили напис «2448», що символізує кількість щоденних ампутацій.

Ногу, яку ми просканували для роботи, повинні були ампутувати приблизно два роки тому. У той день мені пощастило більше, ніж іншим двом із половиною тисячам діабетиків — і я залишився двоногим

Богдан Діордіца

Першою ідею діджитал-ампутації підтримала команда студії фотограмметрії Deep3dstudio. Далі до проєкту приєдналися 3D-художник Кирило Мельник і музикант Макс Найденко.

Роботу над NFT із самого початку очолював CPO Sugarrr Олександр Солоников.

Люди, які нам допомогли із проєктом, не з чуток знають про діабет. Хтось — від родичів, хтось — від друзів і близьких. Це й не дивно: кожна 200-та людина на вулиці хворіє на діабет першого типу, а кожна 14-та — на діабет другого типу

Богдан Діордіца

Стартова ціна лоту — 5 ETH. 50% із вторгованих коштів підуть на пришвидшення розробки застосунку Sugarrr.

Про Sugarrr

Стартап Sugarrr заснували восени 2020 року Діордіца Богдан і Солоников Олександр.

За декілька місяців проєкт устиг пройти преакселерацію в Центрі підприємництва УКУ.

А також потрапити на акселерацію в Sector X, Pitch Day від USF та у фінал конкурсу EuroAsian Startup Awards у номінації Best Newcomer.